Naujienų srautas

Eismas2020.01.22 19:44

Įspėja apie plikledžio pavojų, gatvėse jau dirba barstytuvai

LRT.lt 2020.01.22 19:44

Kelininkai įspėja apie plikledžio pavojų naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį, skelbia „Grinda“.

Miestą popiet užklupo perkūnija – netikėtai pasirodė kruša, žaibai, o jau po kelių minučių pabiro snaigės. Tiesa, dieną iškritęs sniegas ištirpo vairuotojams nesukėlęs didesnių nepatogumų.

Vis dėlto, anot „Grindos“ kai kurie sinoptiniai modeliai rodo, kad šiąnakt atšals. Tikėtina, kad drėgnas gatves aptrauks plikledis, ypač ant tiltų ir viadukų, taip pat miškingose, arčiau vandens esančiose vietose.

„Planuojame, kad jau apie 19 val., vos aprimus transporto srautams, į gatves išsiųsime druskų barstytuvus. Patirtis rodo (ir Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) turi tai patvirtinančius duomenis), kad prevenciniai barstymai, atliekami maždaug 2 val. prieš orų permainas, yra itin efektyvūs: neleidžia ant gatvių paviršiaus susidaryti ledo ar suspausto sniego sluoksniui; naudoja 4-5 kartus mažiau druskos nei susidariusio ledo ar sniego tirpdymui. Būkite atidūs, rinkitės saugų greitį“, – rašoma „Grindos“ feisbuke.

Ketvirtadienio naktį rytiniuose rajonuose kai kur truputį pasnigs, kitur bus kur kas sausiau. Dieną virš Lietuvos stiprės aukštesnio slėgio laukas, debesys ims sklaidytis. Įdienojus oras sušils iki 1–6 laipsnių šilumos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi