Eismas

2020.01.22 16:57

Šileris kirto dėl trikojų matuoklių: dar vagims parašykime, kad juos stebime

LRT.lt2020.01.22 16:57

Aistros dėl vadinamųjų trikojų greičio matuoklių persimetė iš gatvių į Seimą. Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkui Dainiui Gaižauskui pateikus pasiūlymą įpareigoti statyti ženklus, įspėjančius apie greičio matuoklį, policijos pareigūnai kirto pasiūlymo autoriui ir pažėrė kritikos.

Po pranešimų apie tai, kad Seime siūloma įpareigoti prieš greičio matuoklį statyti įspėjamąjį ženklą, socialiniuose tinkluose pasipylė kritiškų komentarų lavina. Policijos generalinio komisaro pavaduotojas Edvardas Šileris pareiškė, kad jei ketinama įspėti potencialius greičio viršytojus apie pastatytą greičio matuoklį, tuomet derėtų atiduoti duoklę ir kitiems nusikaltėliams.

„Aš tai siūlyčiau priimti, kad reikėtų sudėti ženklus, jog reikia greičio laikytis, taip pat nežymėtus policijos automobilius pažymėti, visiems vagims nusiųsti elektroninius laiškus, kad mes juos stebime. Nes kitaip jie sau pavojų sukels. Suprantu, rinkimai artėja, dar matyt ne tokių pasiūlymų bus. Siūlau kurie priiminės sprendimus pažiūrėti į akis artimųjų, tų 50 žūstančių per metus dėl per didelio greičio ir gal populizmas praeis. Tiesiog reikia vairuoti saugiai“, – savo feisbuke rašė pareigūnas.

Tokia E. Šilerio reakcija sulaukė ne tik gausaus palaikymo, bet ir iššaukė diskusiją. Žmonės piktinosi, kad pareigūnai esą slepia trikojus greičio matuoklius už šiukšliadėžių, o tai jie daro neva dėl noro surinkti kuo daugiau pinigų iš baudų.

„Nesu tikras, ar kažkas tom šiukšlinėm nebandė to matuoklio užstatyti. Policija negauna nė cento už baudas iš šių matuokliu. Ir tikslo tikrai nera kuo daugiau nubausti“, – tikino E. Šileris.

Šiais metais šalies keliuose pradėti naudoti naujos kartos mobilūs greičio matuokliai, vairuotojų praminti trikojais. Greičio matuokliai pasižymi universalumu ir gali būti pastatomi bet kuriame kelyje per trumpą laiką. Prieš tokius greičio matuoklius vairuotojai tarsi bejėgai – vien pristabdyti pamačius matuoklį neužtenka, mat jis prededa fiksuoti automobile jau už 300 metrų. Vairuotojų nelaimei, tokio greičio matuoklio nefiksuoja ir „antiradarai“.

Greičio matuoklių galimybėmis vieni pirmųjų galėjo įsitikinti kauniečiai. Čia per savaitę nustatyta kone 1 tūkst. greičio viršyjimo atvėjų. Maža to, atsirado ir „geradarių“, kurie tyčia blokavo greičio matuoklius. Policija tikina, kad tokie veiksmai naudos neatneš, nes greičio matuoklis vistiek užfiksuos pažeidimą. O ir pačiam „geradariui“ tokie veiksmai gali atsirūgti, už trukdymą policininkams atlikti darbą, gali būti skirta bauda iki 600 eurų.

Praeitą savaitę greičio matuokliai pristatyti ir Vilniuje. Čia per savaitę užfiksuota 700 pažeidimų, tačiau pareigūnai atskleidė, kad jei ne 20 km/val. siekianti tolerancijos riba, pažeidimų skaičius būtų milžiniškas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt