Eismas

2020.01.22 22:17

Tragiškai žuvusio aktoriaus Paulo Walkerio automobiliai išgraibstyti už 2 mln. eurų

LRT.lt2020.01.22 22:17

Avarijoje tragiškai žuvusio amerikiečių aktoriaus Paulo Walkerio gerbėjai graibstyte išgraibstė velionio automobilių kolekciją. Veiksmo filmo „Greiti ir įsiutę“ žvaigždės automobiliai sulaukė išskirtinio susidomėjimo, gerbėjai nepagailėjo šimtų tūkstančių eurų už galimybę turėti automobilį, kurį vairavo kino žvaigždė.

Arizonos valstijoje Skotsdeilyje surengtame „Barrett-Jacksons“ aukcione buvo parduodamas 21 aktoriaus kolekcijai priklausęs automobilis. Aukciono organizatoriai atskleidžia, kad per vakarą automobiliai parduoti už daugiau nei 2 mln. eurų, rašo carthrotle.com.

Bene daugiausiai lankytojų dėmesio sulaukė sportiniai BMW E36 M3 ir „Nissan 370Z“. Kultiniuose filmuose labai dažnai prie japoniškų automobilių vairo sėdėdavęs P. Walkeris buvo didelis BMW gerbėjas, todėl aktoriaus garaže puikavosi ne vienas E36, ar E30 modelis.

Aukciono dalyviai nedelsė ir per trumpą laiką išpirko visus automobilius, o už BMW E36 M3 modelį vienas gerbėjas nepagailėjo ir beveik 300 tūkst. eurų. Oraganizatoriai mano, kad tai gali būti didžiausia suma, kuri kažkada yra paklota už E36 M3 modelį. Žinoma, jo kaina gerokai šoktelėjo ir dėl to, kad automobilis praktiškai naujas ir nuvažiavęs tik 7,4 tūkst. kilometrų.

Kiti du BMW automobiliai parduoti po maždaug 180 tūkst. eurų. Tiesa jie jų rida daugiau nei dukart didesnė už brangiausiai aukcione parduoto automobilio.

Vaizdus iš aukciono galite pamatyti čia:

Organizatoriai tikina, kad dešimtajame dešimtmetyje BMW buvo pagaminusi tik 126 tokius M3 modelius. Spėjama, kad P. Walkeris šiuos automobilius nusipirko, kaip investiciją, nes manoma, kad ateityje šių automobilių kaina toliau didės.

Tačiau ne tik BMW, bet ir „Nissan 370Z“ sulaukė dėmesio. Vienas aukciono dalyvis už išmargintą sportinį kupė paklojo daugiau nei 95 tūkst. eurų.

P. Walkeris žuvo 2013-ųjų lapkričio 30 dieną, automobiliui „Porsche“, kurį vairavo aktoriaus draugas, dideliu greičiu įsirėžus į stulpą ir užsiliepsnojus. Po šio įvykio P. Walkerio duktė apkaltino „Porsche“, kad automobilyje, kurio avarijos metu žuvo jos tėvas, netinkamai veikė saugos diržai. Tačiau tyrėjai tikino, kad žūties priežastis buvo didelis greitis.

Parengė Paulius Vaitekėnas

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt