Naujienų srautas

Eismas2020.01.22 11:23

„Daimler“ prognozuoja, kad dėl „dyzelgeito“ skandalo neteks dar iki 1,5 mlrd. eurų

ELTA 2020.01.22 11:23

„Mercedes-Benz“ patronuojančioji bendrovė „Daimler“ paskelbė, kad nauji kaltinimai, susiję su „dyzelgeito“ skandalu, nuo 2019 m. gauto pelno gali nurėžti nuo 1,1 iki 1,5 mlrd. eurų.

Pristatydama preliminarius metų finansinius rezultatus, bendrovė tvirtino, kad veiklos pelnas, neįtraukiant „prognozuojamų papildomų išlaidų dėl tebevykstančių vyriausybinių ir teisminių procesų bei priemonių, susijusių su „Mercedes-Benz“ dyzeliniais automobiliais“ pernai siekė 5,6 mlrd. eurų.

Štutgarte įsikūrusi bendrovė jau pernai skandalui skyrė 1,6 mlrd. eurų.

Bendrovė taip pat bando tvarkytis su augančiomis išlaidomis kitose srityse, ypač – elektromobilių gamyboje ir autonominių automobilių kūrime.

„Daimler“ valdybos pirmininkas Olla Kaelleniusas neseniai paskelbė apie diržų veržimosi planą, pagal kurį iki 2022-ųjų planuojama atleisti apie 10 tūkst. darbuotojų ir taip sutaupyti 1,4 mlrd. eurų.

Iki šiol Vokietijos motorinių transporto priemonių tarnyba buvo nurodžiusi „Daimler“ atšaukti apie milijoną automobilių dėl juose įdiegtos programinės įrangos. Šiuose automobiliuose įdiegta programinė įranga galėjo atpažinti, kai automobilis yra tikrinamas gamykloje ir tyčia sumažinti azoto oksidų išmetimą. Vėliau programinė įranga išsijungdavo ir automobilis gatvėje teršė aplinką kur kas labiau nei leistina.

Nors „Daimler“ neigia, kad tokia programinė įranga yra neteisėta, bendrovė pernai spalį sutiko sumokėti 870 mln. eurų baudą dėl tokių automobilių pardavimo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi