Naujienų srautas

Eismas2020.01.22 07:11

Sostinės vairuotojams – kantrybės išbandymas: įstrigo žaliųjų rodyklių sugrąžinimas

Sostinės savivaldybė sako, kad ir rytoj galėtų sankryžose grąžinti žaliąsias rodykles. Tačiau esą to, iki šiol negali daryti dėl biurokratinių kliūčių.

Vis dar nepatvirtinta tvarka, kuriose sankryžose vėl bus leidžiama sukti į dešinę ir degant raudonai. Mažeikiai ir Marijampolė ėmėsi iniciatyvos ir dar prieš savaitę grąžino žaliąsias rodykles.

Nukabinti žaliąsias rodykles prieš Naujuosius sostinėje ir kituose miestuose pakako poros dienų, tačiau grąžinti gali neužtekti ir mėnesio.

Vyriausybė, po vairuotojų pasipiktinimo dėl išaugusių spūsčių, grąžinti lenteles leido dar prieš porą savaičių. Tačiau savivaldybės sako, to daryti negalinčios, kol jų pateiktų sankryžų nepatvirtino transporto kompetencijų agentūra.

„Nežinau šitų biurokratinių labirintų, kokius jums pristatė kompetencijų agentūra. Bet mes praėjusios savaitės ketvirtadienį išsiuntėme motyvuotą 24 sankryžų sąrašą su aprašymais ir vaizdo foto fiksacija. Ką daugiau galima padaryti, kad jie geriau įvertintų Vilniuje esančias sankryžas man sunku padaryti, pasakyti, esame tikrai pasiryžę dialogui, bet kol kas jo iš Susisiekimo ministerijos pusės paprasčiausiai nėra“, – teigia Vilniaus vicemeras Vytautas Mitalas.

Susisiekimo ministerija ramina: transporto kompetencijų agentūra jau šiandien patvirtins tvarką, pagal kurią leis arba ne savivaldybėms konkrečiose sankryžose atgal pakabinti lenteles.

„Sprendimas priimtas visiškai neseniai, tai tam tikrų teisės dokumentų parengimas užtrunka. Tai yra natūralu, yra teisėkūros procesai, bet tą patį noriu pasakyti atsakingai, kad jos dokumentai yra būtini trumpiausiu įmanomu laiku suderinti ir patvirtinti“, – sako susisiekimo viceministras Vladislavas Kondratovičius.

Susisiekimo viceministras tvirtina, kad Mažeikių ir Marijampolės savivaldybės nelaukusios savavališkai į kai kurias sankryžas jau grąžinusios žaliąsias rodykles, jų nukabinti neprivalės. Tačiau sankryžų sąrašai vis tiek turės būti patvirtinti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi