Naujienų srautas

Eismas2020.01.20 13:58

Naujienos vairuotojams: sostinės policija žada paviešinti žemėlapį su galimomis trikojo vietomis

atnaujinta 14.39

Kaune vairuotojus ne juokais išgąsdinę ir maždaug 1000 greičio viršytojų vos per savaitę padėję nustatyti greičio matuokliai – jau ir Vilniaus gatvėse. Šie mobilūs greičio matuokliai gali atsidurti bet kurioje sostinės vietoje.

Naujų greičio matuoklių galimybes ir tai, kokia eismo kontrolė laukia sostinės vairuotojų, pristatė Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos viršininkas Dainius Šalomskas.

Sostinėje pristatyti nauji greičio matuokliai: nors tolerancijos riba nemaža, per savaitę užfiksuota jau 700 pažeidimų

Kiek anksčiau pareigūnas teigė, kad Vilniuje pradėti testuoti ir naudoti vadinamieji trikojai greičio matuokliai. D. Šalomskas sakė, kad vietos įrenginiams pasirenkamos neatsitiktinai. Esą jie statomi ten, kur kyla didžiausias pavojus eismo dalyviams. Taip pat atsižvelgiama į gyventojų pranešimus apie dažnus greičio viršijimo atvejus.

„Vilniaus mieste dirbs vienas tokio tipo greičio matuoklis. Kur kas daugiau jų bus Vilniaus apskrityje“, – pasakojo pareigūnas.

D. Šalomskas pridūrė, kad dabar tolerancijos riba yra 20 km/val., tačiau pareigūnas tvirtina, jog greičio matuoklių paskirtis ne bausti vairuotojus, o vykdyti prevencinę priemonę.

„Nuo praeitos savaitės pradžios jau užfiksuota 700 pažeidimų. Pastebime, kad ten kur tiesesnė gatvė, vairuotojai linkę stipriau paspausti greičio pedalą, todėl jei tolerancijos ribą sumažintumėme iki 10 km/val., tuomet pažeidimų skaičius ženklaii išaugtų. Tačiau mes neturime tikslo nubausti kažkokio konkretaus skaičiaus pažeidėjų, tai prevencinė priemonė“, – sakė jis ir pridūrė, kad toks skaičius tikrai nemažas.

Pareigūnas sako, kad policininkų nejaudina vairuotojų dedami pranešimai apie greičio matuoklius socialiniuose tinkluose ir tikina, kad jau greitai vairuotojai patys galės pasižiūrėti, kur jų gali laukti trikojis greičio matuoklis.

„Išplatintinsime žemėlapį, kuriame bus nurodyta, kur vairuotojai galės tikėtis greičio matuoklio. Žinoma, kiekvieną kartą stengsimės greičio matuoklį pastatyti vis kitoje vietoje, nes Vilniuje pavojingų taškų yra 15, gal net 20“, – pasakojo pareigūnas.

D. Šalomskas neįvardijo tikslios tokių greičio matuoklių kainos, tačiau atskleidė, kad suma didesnė nei 10 tūkst. eurų už vieną įrenginį. Anot jo, policija dar neišnaudojo visų įrenginio galimybių, tačiau neatmeta, kad ateityje gali panaudoti ir daugiau kontrolės priemonių.

„Yra galimybė fiksuoti važiuojančius autobusų juosta, taip pat fiksuoti pravažiuojančius per raudoną šviesoforo signalą. Matuoklio pagalba galima nustatyti chuliganiškai vairuojančius asmenis. Tačiau kol kas apsiribojame greičio kontrole“, – tikino D. Šalomskas.

Nauja technologija

Mobilieji greičio matuokliai susideda iš greitį matuojančio lazerio, greičio matavimo prietaiso bei blykstės ir maitinimo šaltinio, kuris gali užtikrinti apie 24 valandų veikimo laiką. Apie naujuosius greičio matuoklius praėjusią savaitę pasakojo Kauno Kelių policijos valdybos Kelių patrulių kuopos vadas Ramūnas Kemzūra.

„Tai yra, ko gero, naujausia technologija, kuri leidžia dirbti plačiai, visuose keliuose, netgi nustatyti, kada vyksta eismas šešiose eismo juostose. Šis prietaisas geba fiksuoti greičio viršijimo atvejus visose eismo juostose, galime nustatyti greičio limitus sunkiasvoriui, lengvajam transportui“, – sakė R. Kemzūra.

Sistema pati išskiria greitį pažeidusį automobilį ir apveda jo numerį raudonai, todėl pažeidimas užfiksuojamas net ir tada, jei užfiksuojami keli automobiliai. Prietaisas turi vietos nustatymo funkciją ir daro aiškias nuotraukas, gali įamžinti transporto priemones tiek iš priekio, tiek iš galo.

Transporto priemonių greitį jis fiksuoja 300 metrų atstumu, apie 50 metrų atstumu jis padaro automobilio nuotrauką.

„Nuotrauka eina į serverį, kur programa formuoja administracinį protokolą transporto priemonės savininkui“, – sakė R. Kemzūra.

Nuo šio prietaiso, policijos žiniomis, kol kas nepadeda apsisaugoti ir vadinamieji „antiradarai“.

Naujieji greičio matuokliai kaipmat tapo vairuotojų siaubu. Pasipiktinę nauja policijos įranga vairuotojai pradėjo statyti įspėjamuosius ženklus apie kelyje pastatytą trikojį. Socialiniuose tinkluose pradėtos burti grupės, kuriose vairuotojai praneša, kurioje vietoje stovi nežymėtas greičio matuoklis.

Pasitaiko ir tokių, kurie bando užblokuoti greičio matuoklį automobiliu. Toks incidentas užfiksuotas Kaune, kur vairuotojas mikroautobuso korpusu užstojo greičio matuoklį, tačiau policininkai tikino, kad tokie veiksmai niekam nepagelbės. Esą greičio matuoklis net ir tokiu būdu gali užfiksuoti automobilio greitį, o greičio matuoklį užblokuoti nusprendusiam asmeniui gali būti paskirta bauda už trukdymą policijos pareigūnui. Už tokį poelgį gali tekti papurtyti piniginę nuo 60 iki 600 eurų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi