Eismas

2020.01.16 20:43

Nauji greičio matuokliai jau pyškina pažeidėjus Vilniuje: vietas policija pasirenka neatsitiktinai

Paulius Vaitekėnas, LRT.lt2020.01.16 20:43

Kaune it pašėlę greičio mėgėjus fiksavę modernūs greičio matuokliai atkeliavo ir į Vilniaus gatves. Sostinės gatvėse ir miesto apylinkėse bus naudojami 7 mobilūs, trikojais vadinami greičio matuokliai. Nors policija dar neskelbia, kiek pažeidėjų buvo nupaveiksluota, tačiau atskleidė, kuriose vietose vairuotojai trikojų gali tikėtis.

Nuo metų pradžios šalies keliuose pasirodę mobilūs ir itin modernūs greičio matuokliai jau tapo vairuotojų galvosopiu. Kaune ir jo apylinkėse per maždaug savaitę nustatyta apie tūkstantis greičio viršijimo atvejų, o rekordininkas miesto gatve skriejo net 118 km/val. greičiu.

Vilniuje naujieji greičio matuokliai gatvėse dažniau sutinkami nuo šios savaitės pradžios. Jau kelias dienas vilniečių socialinių tinklų grupėse skelbiama, kad trikojis pastatytas prie Pasakų parko. Vilniaus apskrities Kelių policijos valdybos viršininkas Dainius Šalomskas tikino, kad internautų pranešimai apie trikojo buvimo vietą policininkų nejaudina ir įžvelgė teigiamą tokių pranešimų pusę.

„Nemanau, kad tai blogai, jei vairuotojai pastoviai seks informaciją ir tose vietose nevažiuos didesniu nei leistina greičiu. Mes neturime plano, kiek pažeidėjų reikia nustatyti. Svarbiausia, kad trikojis atliktų savo tiesioginę fukciją ir būtų prevencinė priemonė“, – LRT.lt komentavo D. Šalomskas.

Jis sako, kad tikslaus pažeidėjų skaičiaus policija nežino, kadangi pareigūnai dar neturi galimybės suskaičiuoti visus pažeidimus, tačiau vos tik turės rezultatus iš karto pažadėjo įvardinti skaičius, kurie anot D. Šalomsko gali būti nedžiuginantys.

Kelių policijos valdybos viršininkas atskleidė, kad vietos, kuriose statomi trikojai greičio matuokliai pasirenkamos neatsitiktinai.

„Pagrindiniai kriterijai, kuriais pasirenkamos vietos: eismo įvykių kiekis, eismo įvykių sudėtingumas ir gyventojų skundai“, – sakė jis.

Kaip ir Kaune, taip ir Vilniuje, vairuotojams bus taikomas tolerancijos ribos. Jei Kaune, esant blogam orui, tolerancijos riba yra minimali ir siekia 3 km/val., o esant geroms oro sąlygoms gali siekti ir iki 10 km/val., tai Vilniuje tokios ribos nėra konkretizuojamos.

„Kad ir kokia tolerancija būtų, ji bus skaičiuojama vairuotojo naudai. Vairuotojai gali būti ramūs. Jei važiuos nustatytu greičiu, jiems jokia tolerancija nebus aktuali“, – pasakojo D. Šalomskas.

Vadinamieji trikojai greičio matuokliai vairuotojus iš proto varyti pradėjo nuo metų pradžios. Nepatenkinti vairuotojai socialinėse erdvėse pradėjo kurti grupes, kuriose skelbia, kurioje miesto vietoje stovi trikojis greičio matuoklis.

Kiti vairuotojus įspėja prie kelio pastatytais savadarbiais įspėjamaisiais ženklais, kuriuose praneša apie priekyje esantį greičio matuoklį. Dar kiti tiesiog bando blokuoti greičio matuoklius, prie kurių nebūtina stovėti policininkui. Pareigūnai įspėja, kad toks vairuotojų elgesys gali užtraukti rimtų nemalonumų, o trukdymas policininkams gali patuštinti piniginę nuo 60 iki 600 eurų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt