Eismas

2020.01.16 12:40

24 sankryžos, kuriose Vilniaus savivaldybė siūlo grąžinti žaliąsias rodykles

Klaipėdoje siūloma grąžinti 18-oje sankryžų
LRT.lt 2020.01.16 12:40

Vilniaus miesto savivaldybė Susisiekimo ministerijai šiandien pateikė konkrečių sankryžų sąrašą, kuriose, išanalizavus eismo situaciją, pėsčiųjų bei kitų eismo dalyvių saugumą ir infrastruktūros galimybes, siūloma grąžinti šviesoforų lenteles su žaliosiomis rodyklėmis, rašoma pranešime.

Ministerijai ir Transporto kompetencijų agentūrai įvertinus ir patvirtinus šį sąrašą, lentelės galėtų būtų sugrąžintos iš viso 24-iose sankryžose. Dalyje jų visam laikui, o kitose sankryžose laikinai – jose bus stebima eismo situacija ir, nustačius poreikį, bus įgyvendinti infrastruktūros pakeitimai. Tuo tarpu Klaipėdoje siūloma žaliąsias rodykles grąžinti 18-oje sankryžų.

„Sąrašas sankryžų, kuriose siūlome sugrąžinti rodykles, parengtas atidžiai ir detaliai įvertinus įvairius kriterijus. Kartu su miesto Eismo valdymo centru stebėjome pėsčiųjų ir eismo srautus, vertinome jų saugumą, pralaidumo pokyčius. Mieste priimami eismo valdymo sprendimai yra grindžiami duomenimis, todėl ir toliau stebėsime eismo situaciją ne tik įvardintose, bet visose sostinės sankryžose, o esant poreikiui priimsime reikalingus programinius šviesoforų reguliavimo ar infrastruktūros sprendimus. Siūlomi pokyčiai padės efektyviau sureguliuoti eismo srautus“, – sako Vilniaus miesto vicemeras Vytautas Mitalas.

Šviesoforų lentelių su žaliosiomis rodyklėmis įrengimas numatytose sankryžose miestui papildomai nekainuos. Šiuos darbus rangovai atliks pagal SĮ „Susisiekimo paslaugos“ šviesoforų priežiūros paslaugų sutartis. Bus montuojamos tos pačios lentelės, kurios mieste jau buvo naudotos.

Visam laikui lenteles su žaliosiomis rodyklėmis siūloma sugrąžinti 9-iose sankryžose, kuriose infrastruktūros pakeitimai negalimi dėl kelių priežasčių. Pavyzdžiui, nors yra eismo juosta posūkiui į dešinę, tačiau įrengus šviesoforo sekciją atsirastų susikertantys eismo srautai. Kitose jų tiesiog neužtenka eismo juostų arba šalia įrengti dviračių, pėsčiųjų takai ar pastatai.

Sankryžos, kuriose lenteles siūloma sugrąžinti neterminuotai, nes infrastruktūros pakeitimai jose negalimi:

Nuo Saltoniškių g. link Sėlių g. ir nuo Sėlių g. link Vytauto g.

Nuo A. Mickevičiaus g. link Vytauto g.

Nuo A. Goštauto g. link Gynėjų g.

Nuo Upės g. link Saltoniškių g.

Nuo Ateities g. link Fabijoniškių g.

Nuo Saulėtekio al. link Nemenčinės pl.

Nuo Geležinio Vilko g. link Baltupio g.

Nuo Apkasų į Minties g.

Nuo T. Narbuto g. link Saltoniškių g. (link Vytauto g.) ir nuo Saltoniškių g. (nuo PC Panorama) link T. Narbuto g.

Dar 15-oje šviesoforų lenteles su žaliosiomis rodyklėmis siūloma grąžinti ir ieškoti galimų infrastruktūros patobulinimų ateityje. Esant poreikiui ir užtikrinant eismo saugumą, šiose sankryžose galėtų atsirasti papildomos sekcijos į dešinę ar kiti infrastruktūros pakeitimai. Dalyje šių sankryžų darbai jau vykdomi ar bus pradėti artimiausiu metu – tarp jų, pavyzdžiui, ir Liepkalnio g.–Žirnių g.–Minsko pl. sankryža, kurioje eismo pertvarkymo darbai suplanuoti jau kovo mėnesiui.

Į šių sankryžų sąrašą įtrauktos tos, kurios atitinka bent du iš šių kriterijų: yra atskira eismo juosta posūkiui į dešinę ir įrengus sekciją toje pačioje fazėje neatsirastų susikertančių eismo srautų; eismo juostos srauto pralaidumas po žaliosios rodyklės nuėmimo sumažėjo daugiau nei 10 procentų; sankryža nepatenka į juodųjų dėmių žemėlapį; bendras eismo srautų pralaidumas didesnis nei 50 000 transporto priemonių per parą.

Sankryžos, kuriose siūloma grąžinti lenteles iki galimų infrastruktūros pakeitimų:

Nuo Žirnių g. link Liepkalnio g. ir nuo Minsko pl. link Liepkalnio g.

Nuo J. Jasinskio link V. Kudirkos g.

Nuo S. Konarskio g. link Geležinio Vilko g.

Nuo Linkmenų g. link Konstitucijos pr.

Nuo Verkių g. (nuo autobusų parko) link Kareivių g.

Nuo Žirmūnų g. (nuo Verkių g.) link Kareivių g. ir nuo Kareivių g. (nuo Verkių g.) link Žirmūnų g.

Nuo Kalvarijų g. link Konstitucijos pr. (link centro)

Nuo Lvovo g. link Konstitucijos pr. (iš šalutinio kelio nuo PC „Europa“)

Nuo Saltoniškių g. (nuo Vytauto g.) link Narbuto g. ir nuo Narbuto g. link Saltoniškių (link PC „Panorama“)

Nuo Laisvės pr. į Buivydiškių ir nuo Rygos g. į Laisvės pr.

Nuo Kalvarijų g. link Žalgirio g. (link Geležinio Vilko g.)

Nuo Rasų g. (nuo „Lidl“) link Drujos g. (link stoties)

Nuo Račių g. link Savanorių pr.

Nuo Savanorių per. link Žemaitės g.

Nuo Jeruzalės g. link Ateities g.

Gavus Susisiekimo ministerijos ir Transporto kompetencijų agentūros patvirtinimą dėl lentelių su žaliosiomis rodyklėmis grąžinimo, rangovai jas įrengti turėtų maždaug per 3–5 darbo dienas.

Dar keliose sankryžose iki pavasario jau numatyta įrengti papildomas sekcijas į dešinę, todėl trumpam pereinamajam laikotarpiui sugrąžinti lentelių su žaliosiomis rodyklėmis nesiūloma: Justiniškių–Lūžių g., Laisvės pr.–Žemynos g., Apkasų–Ulonų g., S. Žukausko–Ulonų g., Savanorių pr.–Naujosios Riovonių g., Geležinio Vilko–Gerosios Vilties g.

Klaipėdoje probleminių sankryžų – aštuoniolika

Klaipėdos savivaldybė sudarė 18 sankryžų, kuriose po sausio 1 dienos susiduriama su problemomis, sąrašą.

Žaliąsias rodykles siūloma sugrąžinti Statybininkų pr.–I. Simonaitytės gatvių sankryžoje sukant dešinėn ir apsisukant Statybininkų prospekte; Vingio–Smiltelės gatvių sankryžoje sukant iš Vingio į Smiltelės g. link Taikos pr., iš Smiltelės g. į Vingio g. link Jūrininkų pr. ir iš Smiltelės g. į Vingio g. link Šilutės pl.; Šilutės pl. ir Statybininkų pr. dešiniajam posūkiui iš Šilutės pl. į Statybininkų pr. ir iš Statybininkų pr. į Šilutės pl; Šilutės pl. ir Debreceno gatvėse dešiniajam posūkiui iš Šilutės pl. į Debreceno g. ir iš Debreceno g. į Šilutės pl.; posūkiui iš Taikos pr. į Paryžiaus Komunos g.; iš Kretingos g. į Šiaurės pr. link P. Lideikio g.; iš Smiltelės g. į Taikos pr.; iš Liepų g. į Priestočio g.; iš H. Manto g. į Naujojo Sodo g.; iš Dubysos g. į Minijos g.; iš Agluonos g. į Minijos g.; iš Trilapio g. į Liepų g.; iš Priešpilio g. į Pilies g.; iš Minijos g. į Varnėnų g.; iš Varnėnų g. į Minijos g.; iš Artojų g. į Liepų g.; iš Statybininkų pr. į I. Simonaitytės g. ir iš I. Simonaitytės g. į Statybininkų pr.