Eismas

2020.01.15 14:55

Kaimyninėje Lenkijoje „Volkswagen“ už padarytus pažeidimus skirta 28 mln. eurų bauda

ELTA2020.01.15 14:55

Lenkija skyrė „Volkswagen Group“ padaliniui Lenkijoje 120,6 mln. zlotų (apie 28,55 mln. eurų) baudą dėl to, kad bendrovė klaidino pirkėjus dėl jos gaminamų automobilių išmetamos taršos, pranešime paskelbė Lenkijos konkurencijos ir vartotojų apsaugos biuras (UOKiK).

„Volkswagen Group Polska“ skirta daugiau nei 120 mln. zlotų bauda. Tai yra didžiausia UOKiK skirta bauda už vartotojų teisių pažeidimus“, – sakoma UOKiK pranešime.

Bauda skirta už 2008–2016 m. padarytus pažeidimus, kurie aptikti „Volkswagen“, „Audi“, „Seat“ ir „Skoda“ automobiliuose.

Šiuose automobiliuose įdiegta programinė įranga galėjo atpažinti, kai automobilis yra tikrinamas gamykloje ir tyčia sumažinti azoto oksidų išmetimą. Vėliau programinė įranga išsijungdavo ir automobilis gatvėje teršė aplinką kur kas labiau nei leistina.

„Volkswagen“ gali skųsti UOKiK sprendimą teisme. Bendrovė taip pat įpareigota apie vartotojų apsaugos prievaizdų sprendimą informuoti kiekvieną automobilio vairuotoją, kurio transporto priemonėje buvo įdiegta tokia programinė įranga.

Savo ruožtu „Volkswagen Polska“ tikino nematanti jokio teisinio pagrindo UOKiK skirtai baudai.

„Mūsų nuomone, UOKiK pirmininkas pradėjo procedūrą prieš ne tą subjektą – „Volkswagen Group Polska“ tik importuoja automobilius ir nežino apie azoto oksidų problemą“, – teigiama bendrovės komentare.
„Volkswagen“ dėl vaidmens vadinamajame „dyzelgeito“ skandale jau skirtos baudos kitose šalyse, įskaitant Jungtines Valstijas, Italiją ir Australiją. Bendrovei šis skandalas atsiėjo jau daugiau nei 30 mlrd. eurų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt