Naujienų srautas

Eismas2020.01.14 16:05

„Opel“ daugiau nei 2 tūkst. darbuotojų siūlys savo noru išeiti iš darbo

ELTA 2020.01.14 16:05

„Peugeot“ priklausanti automobilių gamintoja „Opel“ paskelbė siūlysianti 2 100 savo darbuotojų Vokietijoje išeiti iš darbo savo noru. Tokio žingsnio bendrovė imasi dėl smarkiai sumažėjusios paklausos ir griežtinamų ES taršos reikalavimų.

„Bus pradėta darbuotojų savanoriško išėjimo programa, ji bus taikoma 2 100 darbuotojų“, – sakoma „Opel“ pranešime.
Tiesa, priverstinai darbuotojai iš „Opel“ nebus atleidžiami bent iki 2025-ųjų, tvirtino įmonės atstovai.

„Opel“ siūlant darbuotojams palikti įmonę, pagrindinė bendrovės gamykla Vokietijos Riuselsheimo mieste bus pertvarkyta, kad būtų galima joje gaminti naujos kartos „Opel Astra“ sedanus tiek su vidaus degimo, tiek hibridiniais varikliais. Tai esą suteiks „gamybos perspektyvą daugeliui metų“.

„Šis susitarimas smarkiai pagerins mūsų konkurencingumą ir suteiks darbuotojams ilgalaikį saugumą“, – tikino „Opel“ generalinis direktorius Michaelas Lohschelleris.

Istorinė Vokietijos automobilių gamintoja, kurią 2017 m. „Peugeot“ įsigijo iš Jungtinių Valstijų „General Motors“, nuo šio sandorio jau atleido 7 000 iš 19 000 darbuotojų. Tai vyko dėl platesnių autopramonės pokyčių, mažėjant pasaulinei paklausai.

Visgi dėl antradienį paskelbto sprendimo „Opel“ kaltino ne pardavimų problemas, o „vis griežtėjantį anglies dioksido (CO2) reguliavimą, su kuriuo susiduria visa autopramonė“.

Nuo 2020-ųjų visi automobilių gamintojai Europos Sąjungoje turi sumažinti vidutinę savo automobilių CO2 taršą iki 95 g/km, antraip jiems gresia didžiulės baudos.

Po ilgų metų nuostolingo darbo, 2018 m. „Opel“ vėl pradėjo veikti pelningai. Tais metais bendrovė pardavė apie milijoną automobilių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi