Eismas

2020.01.13 11:13

73 tūkst. senjorų atsisakė vairuotojo pažymėjimų, kad sumažėtų avaringumas

ELTA2020.01.13 11:13

Daugiau kaip 73 tūkstančiai vyresnių kaip 65 metų amžiaus Pietų Korėjos piliečių pernai savo noru grąžino atitinkamoms institucijoms vairuotojų pažymėjimus, atsisakydami galimybės savarankiškai važiuoti automobiliu.

Tokius duomenis pirmadienį paskelbė Pietų Korėjos policijos agentūra.
Pasak jos atstovų, šitaip pagyvenę žmonės parėmė kai kurių Pietų Korėjos miestų ir provincijų valdžios iniciatyvą, kuria siekiama mažinti ne tik automobilių šalies keliuose, bet ir garbaus amžiaus vairuotojų sukeliamų avarijų skaičių. Visiems pensininkams, savo noru atsisakiusiems teisės vairuoti, iš vietos biudžetų kas mėnesį mokama 100 tūkstančių vonų (78 eurų) kompensacija už važiavimą visuomeniniu transportu.

Pietų Korėjos vyriausybė metodiškai įtikinėja vyresnio amžiaus žmones nebesėsti prie vairo, tvirtindama, kad, bėgant metams, jų regėjimas ir klausa silpnėja, o reakcijos greitis lėtėja, todėl tokie vairuotojai kelia didesnį pavojų tiek sau ir keleiviams, tiek kitiems eismo dalyviams.
Tai patvirtina ir statistikos duomenys. Pernai vyresni kaip 65 metų amžiaus žmonės sudarė 14,3 procento Pietų Korėjos gyventojų, bet buvo atsakingi už 44,5 procento avarijų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt