Eismas

2020.01.11 19:23

Vyriausybė liepia Kaunui panaikinti rombų ženklus gatvėse, bet savivaldybė atsisako

Jūratė Anilionytė, Giedrius Vitkauskas, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.01.11 19:23

Vyriausybės atstovas Kauno savivaldybei nurodė, kad sprendimas brėžti rombus prieš pėsčiųjų perėjas yra neteisėtas ir turi būti panaikintas. Susisiekimo ministerijos atstovai sako, kad rombai klaidina vairuotojus, be to, tokių kelio ženklų nėra taisyklėse. Tačiau savivaldybė nusprendė, kad rombai gatvėse liks – esą jiems atsiradus, sumažėjo skaudžių nelaimių pėsčiųjų perėjose.

Rombai, Kauno mero nusižiūrėti Japonijoje, nuo 2018-ųjų nubrėžti prieš visas nereguliuojamas ir prieš daugelį reguliuojamų perėjų.

Rombai sulaukė nemažai kritikos, tačiau savivaldybės atstovai sako, juos nubrėžus, skaudžių nelaimių pėsčiųjų perėjose esą sumažėjo 40 procentų.

Rombai vairuotojus įspėja, kad jie artėja prie perėjos. Pėstieji, matydami, kad automobilis pravažiavo „rombą“ nesumažinęs greičio, gali įvertinti, jog toks vairuotojas greičiausiai nespės sustoti laiku.

„Aš iš tikrųjų neatkreipiau didelio dėmesio, kad jie ten yra ar jų nėra net, tos tokios reikšmės nemanau, kad jie turėjo“, – teigia vienas jaunas vyras.

„Aš manau, kad tai geras dalykas, vis tiek, kai žinai, aišku, kai nežinai, ką jis reiškia, galbūt iškiltų problema, bet kai žinai, atkreipia dėmesį“, – svarsto kitas vyriškis.

„Vis tiek kažkoks pritraukimas, kad kažką truputį turi prisitabdyti, reakcija yra, sakyčiau, kad poveikis geras“, – sako kalbinta moteris.

Vyriausybės atstovas Savivaldybei nurodė, kad rombai turi būti panaikinti.

„Todėl, kad jis neatitinka Kelių eismo taisyklių, tokio žymėjimo nėra eismo taisyklėse“, – teigia Andrius Cechanavičius.

Tačiau savivaldybė nusprendė, kad rombai lieka, tik jie esą nebus braižomi naujose vietose.

„Tai mus įgalina kelio ženklų ir signalų konvencija, kurioje nurodyta, kad siekinat tobulinti eismo reguliavimą, galima įrenginėti papildomus ženklus. Kelių eismo taisyklėse jie nenumatyti, tiesiog mes eksperimento būdu, kaip minėjau, bandome saugoti žmonių gyvybes“, – komentuoja Kauno savivaldybės Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjas Martynas Matusevičius.

Susisiekimo ministerijos atstovai sako, rombai gyvybių nesaugo – esą skaudžių įvykių perėjose mažėja, nes Kauno savivaldybė daug investuoja jas tvarkydama, pavyzdžiui, apšviesdama.

„Rombas simbolizuoja pagrindinį kelią ir vairuotojai kai kurie buvo pasimetę, ką tai reiškia ir jie buvo teisūs dėl tų neiaiškumų, nes eismo tvarką Lietuvos respublikoje nustato kelių eismo taisyklės“, – nurodo Susisiekimo ministerijos patarėjas Vidmantas Pumputis.

Susisiekimo ministerijos atstovas sako, kad Kelių eismo taisyklėse tokių rombų prieš pėsčiųjų perėjas įteisinti neplanuojama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt