Naujienų srautas

Eismas2020.01.12 09:39

Iš JAV atplukdomuose automobiliuose – grėsmė: net pakeistos oro pagalvės gali būti pavojingos

LRT.lt 2020.01.12 09:39

Nors viena didžiausių automobilių atšaukimo banga dėl nekokybiškų oro pagalvių kadaise buvo nutraukta, neilgai trukus, problema kartojasi. Pranešama, kad maždaug milijonas pakeistų oro pagalvių komponentų vis tiek gali būti pavojingi.

Viena didžiausių oro pagalvių gamintojų „Takata“ dar praeito dešimtmečio pirmoje pusėje sulaukė smūgio – teko atšaukti maždaug 10 mln. automobilių dėl nekokybiškų oro pagalvių, kurios galėjo kelti pavojų vairuotojui ir keleiviams. Panašu, kad automobilių atšaukimas nesibaigia, o pati įmonė bankrutavo, rašo caranddriver.com.

Pranešama, kad automobiliuose buvo sumontuotos naujos oro pagalvė, tačiau specialistai tikina, kad jos taip pat gali kelti pavojų.

Ankstesni 10 mln. automobilių buvo atšaukti, nes teigta, kad eismo įvykio metu iššovusi oro pagalvė gali sužaloti priekyje sėdinčius žmones – esą iššovus oro pagalvėms į saloną kartu su pagalve gali išlėkti ir metalo nuolaužos.

Šių metų sausio mėnesį paskelbtoje specialistų ataskaitoje teigiama, kad netinkamų oro pagalvių kiekis siekia 1 proc.

Nekokybiškos oro pagalvės gali būti sumontuotos „Audi“, BMW, „Honda“, „Daimler“ (furgonuose), „Fiat Chrysler Automobiles“ (FCA), „Ferrari“, „Ford“, „General Motors“, „Mazda“, „Mitsubishi“, „Nissan“, „Subaru“, „Toyota“ ir „Volkswagen“ gaminamose transporto priemonėse.

Nors įspėjimas galioja JAV pardavinėjamiems automobiliams, ne paslaptis, kad dalis už Atlanto parduodamų automobilių patenka ir į ES šalis, įskaitant Lietuvą.

Specialistai praneša, kad bene dažniausiai nekokybiškos pagalvės randamos daugelyje 1999–2001 m. BMW 3 serijos automobilių, „Audi“ ir „Volkswagen Passat“ modelių, 2015–2017 m. bei 2010–2014 m. „Subaru Forester“, „Legacy“ ir „Outback“ modeliuose.

Parengė Paulius Vaitekėnas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi