Naujienų srautas

Eismas2020.01.12 16:07

Automobilius braižantys vandalai gąsdins mažiau: pristatytas įrenginys, padėsiantis juos pričiupti

LRT.lt 2020.01.12 16:07

Ar kada nors buvo taip, kad atėjus prie automobilio pamatėte, kad koks nors nedorėlis paliko rakto žymę ant durelių? Lietuvoje dažniausiai nukenčia miegamųjų rajonų kiemuose automobilius paliekantys asmenys. Tačiau dabar automobilius braižančius vandalus galima pričiupti kur kas paprasčiau.

Kompanija „Continental“ pristatė naują technologiją, kuri galėtų padėti užfiksuoti vandalizmo atvejus. Tai rinkinys itin jautrių jutiklių, kurie padeda analizuoti akustiką ir vibraciją, rašo caranddriver.com.

8–12 jutiklių komplektas yra paskirstomas po visą automobilio kėbulą ir reaguoja į mažiausias vibracijas. Jutikliai reaguoja į įvairiausius garsą sukeliančius momentus, pavyzdžiui, lietų, per arti važiuojančius dviračius. Tačiau kas įdomiausia – jutikliai gali pagelbėti sučiupti piktadarius, kurie padarė žalos jūsų automobiliui.

Jei jutikliai automobilio kėbule nustatytų didelę vibraciją, kurią sukelia, pavyzdžiui, brėžimas raktu, tuomet sistema užfiksuotų tikslų laiką, kada tai įvyko ir suaktyvintų automobilyje įmontuotas kameras, kurios galimai nufilmuotų piktadarį.

Naujieji jutikliai taip pat padėtų automobilių stovėjimo aikštelėse, mat jie yra gerokai jautresni nei šiomis dienomis montuojami gamykliniai parkavimo sensoriai.

Sistema taip pat padėtų žymiai anksčiau suprasti, kad artėja specialusis transportas su švyturėliais ir garsiniu signalu, o automobilių nuomos įmonės greičiau galėtų įsitikinti, kad klientas grąžino nesugadintą transporto priemonę.

Parengė Paulius Vaitekėnas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi