Eismas

2020.01.10 13:33

Kelių ir tiltų kokybė bus tiriama naujos kartos moderniausia technika

ELTA2020.01.10 13:33

Transporto kompetencijų agentūra nuo šiol kelių ir tiltų kokybės tyrimus atliks gerokai tiksliau. Įsigyta pati moderniausia tyrimų technika – kelių georadaras, kontroliuojamasis išilginio slydimo įtaisas bei tiltų stebėsenos sistema. Naujoji technika padidins darbo našumą ir tyrimų tikslumą.

Konstrukcijų, tokių kaip tiltai, pastatai, kolonos ar bokštai, tiksliai poslinkių stebėsenai bus taikoma nauja sistema.

„Naujoji tiltų stebėsenos sistema praplės tiltų ir viadukų tyrimų galimybes. Naujoji sistema turėtų padėti sumažinti išlaidas jų priežiūrai ir remontui, turėtų mažėti ir atliekamų tyrimų sąnaudos“, – teigia susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius.

„Ši sistema leis nustatyti jų laikomąją gebą ir gyvavimo amžių, padės efektyviau valdyti tiltų ir viadukų būklės kokybę parenkant tinkamiausią remonto būdą ar planuojant darbų atlikimo laiką“, – sako Transporto kompetencijų agentūros direktorė Goda Bražytė-Balčiūnė.

Taip pat įsigytas naujos kartos georadaras asfalto dangos kokybei tikrinti. Pasak Transporto kompetencijų agentūros vadovės G. Bražytės-Balčiūnės, šis georadaras vienu pravažiavimu tikrins asfalto storį abiejuose rato pėdsakuose, o moderni technologija leis mažiau ardyti naujai pakloto asfalto dangą. Dėl šių charakteristikų vykdant asfalto dangos kokybės kontrolinius tyrimus mažės tyrimų sąnaudos, gerės darbo našumas.

Pasikeitus automobilių kelių dangos konstrukcijos asfalto sluoksnių įrengimo taisyklėms, atsirado poreikis įsigyti ir kontroliuojamo išilginio slydimo įtaisą, kuris ne tik sudarys galimybes tiksliau kontroliuoti įrengiamų asfalto dangų kokybę, bet ir padės įvertinti dangos slidumą avaringuose kelio ruožuose.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt