Naujienų srautas

Eismas2020.01.10 19:23

Žaliųjų rodyklių nuėmimas kirto viešajam transportui – autobusai strigo spūstyse, vėlavo iki 4 minučių

Nuimtos žaliosios rodyklės tapo galvos skausmu ne tik skubantiems miestiečiams, bet ir visuomeninio transporto vairuotojams bei keleiviams. Žiniasklaidoje buvo pasirodę pranešimai, kad autobusų vairuotojai dėl milžiniškų spūsčių nespėja net pavalgyti, tačiau „Susisiekimo paslaugos“ teigia, kad pokyčiai sankryžose padarė nežymią įtaką viešajam transportui, o spalvos šioje istorijoje kiek sutirštinamos.

Nuo sausio 1-osios prie šviesoforų nelikus žaliųjų rodyklių, miestuose driekėsi milžiniškos spūstys. Bene labiausiai dėl to kentėjo Vilnius. Anot Susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičius, sostinė tinkamai nepasiruošė žaliųjų rodyklių nuėmimui. Būtent dėl pasikeitusios tvarkos ypač judriose miesto sankryžose strigo ne tik automobiliai, bet ir viešasis transportas.

Socialiniai tinklai mirgėte mirgėjo nuo pranešimų apie spūstis ir keiksmais persmelgtų prašymų grąžinti žaliąsias rodykles. Žmonės dalijosi nuotraukomis kaip dėl milžiniškų spūsčių visuomeninis transportas negalėjo pasiekti stotelių. Kiti teigė, kad dėl autobusų vėlavimų visuomeninio transporto vairuotojai buvo priversti važiuoti greičiau ir net staigiai stabdyti.

SĮ „Susisiekimo paslaugos“, bendradarbiaudamos su „Vilniaus viešuoju transportu“, analizavo visuomeninio transporto judėjimą sostinės gatvėse ir tvirtina, kad nuėmus žaliąsias rodykles, situacija pasikeitė nežymiai.

„Nustatyta, kad sausio mėnesio pradžioje viešojo transporto priemonės nežymiai iki 4 minučių vėluoja atvykti į pagrindinius miesto persėdimo taškus, lyginant su gruodžio mėnesio pradžia. Tiek vakarinio, tiek rytinio piko metu viešojo transporto priemonės, važiuodamos pro tirtas sankryžas sugaišo nuo 1 iki 4 min. ilgiau nei gruodžio mėn. pradžioje, kai sankryžose buvo įrengti šviesoforai su žaliomis rodyklėmis“, – teigė SĮ „Susisiekimo paslaugos“ direktorė Modesta Gusarovienė.

Įmonė įvardijo, kad analizė buvo atliekama Žirmūnų–Minties g. sankryžoje, Kareivių–Žirmūnų g. sankryžoje, Justiniškių–Lūžių g. sankryžoje bei kai kuriose kitose sankryžose. Atliekant analizę buvo lyginamos viešojo transporto važiavimo trukmės gruodžio mėnesio pradžioje su sausio mėnesio pradžia.

Iš vairuotojų gavo pastebėjimų

Nors teigiama, kad žaliųjų rodyklių nuėmimas nežymiai paveikė viešąjį transportą, anksčiau žiniasklaidoje buvo pasirodę pranešimai, kuriuose patys vairuotojai tikino, jog dėl skubėjimo ir spūsčių neturi laiko net pavalgyti. Tačiau vežėjų atstovai nelinkę daryti tokių išvadų.

„Viešojo transporto vairuotojai dirba pagal numatytą grafiką, kuriame užtikrinamas darbo-poilsio režimas. Šis grafikas raštiškai suderintas su vežėjų atstovais. Iš miesto viešojo transporto sistemoje dirbančių vežėjų šiomis pirmosiomis sausio dienomis esame gavę keletą pastebėjimų dėl naujos eismo reguliavimo tvarkos, kuri stebima ir bus priimami konkretūs sprendimai dėl pokyčių sankryžose. Iš esmės gavę vairuotojų atsiliepimus vežėjai visuomet atkreipia dėmesį ir, esant poreikiui, peržiūrimi grafikai, viešojo transporto tvarkaraščiai“, – portalui LRT.lt komentavo M. Gusarovienė.

Anot vežėjų, per trumpą laiką sunku įvertinti, kokią realią įtaką žaliųjų rodyklių nuėmimas padarė viešojo transporto judėjimui.

„Jų [vežėjų – LRT.lt] teigimu, pirminiais duomenimis situacija pasikeitė nežymiai, lyginant su gruodžio mėnesiu. Jeigu vienoje sankryžoje eismas kiek apsunkintas, tai kitoje atvirkščiai – pralaidumas didesnis“, – sakė M. Gusarovienė.

Vairuotojų kančios baigėsi – žaliosios rodyklės grįžta visam laikui

Panašu, kad vairuotojų maldos išgirstos. Nors Susisiekimo ministras J. Narkevičius antradienį sakė, kad teiks prašymą žaliąsias rodykles grąžinti metams, trečiadienį Vyriausybė nusprendė lenteles grąžinti neribotam laikui.

„Buvo pramiegota ir atsibusta. Jei mes pratęsime metams laiko, bus tas pats – pamiegos ir vėl paskutinę dieną spręsime problemą“, – trečiadienį Vyriausybės posėdyje sakė S. Skvernelis.

Vilniaus vicemero Vytauto Mitalo teigimu, pirmosios žaliosios rodyklės į sostinės sankryžas grįš jau sausio viduryje. Pokyčiams tinkamiau pasiruošę ir ne tokį didelį chaosą gatvėse patyrę kiti Lietuvos miestai dar spręs, kada, kur ir ar iš viso grąžinti žaliąsias rodykles.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi