Naujienų srautas

Eismas2020.01.09 08:29

Šimašius: Susisiekimo ministerija dėl žaliųjų rodyklių meluoja jau penkerius metus

„Lietuva niekur toli nenukeliaus, jei savivaldybės turės tikrinti ar nemeluoja ministerijos. 5 metus buvo sudaromas įspūdis, kad to ne va tai reikalauja Europos Sąjunga“, – LRT RADIJUI sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

„Paaiškėjo, kad nereikalauja. Bent keliolika tokių rodyklių turi likti, nes kol kas nėra geresnio reguliavimo būdo tam tikrose vietose. Yra kalbos, kad reikia pratęsti pasiruošimą metams. Aš sakau, kad nieko pratęsinėti nereikia. Čia ne pasiruošime bėda – miesto infrastruktūrą pakeisti labai sunku, o kur dar specifiškas išsidėstymas“, – sako R. Šimašius.

Sostinės meras R. Šimašius sako, kad tai, kas įvyko mieste po žaliųjų rodyklių nuėmimo, ir turėjo įvykti. „2014 metais Susisiekimo ministerijos ir Vyriausybės sprendimas panaikinti žaliąsias rodykles buvo iš piršto laužtas – be jokių tyrimų ir be jokių duomenų, prisidengiant kažkokiomis mistinėmis institucijomis, kurios taip ir neišduodamos. Jų tyrimo išvadų, aš, kaip mokslų daktaras, neprileisčiau prie gynimo niekaip“, – piktinasi sostinės meras.

„Nereikia daryti bet ko, reikia daryti gerai. Nėra tikslinga, kad automobiliai laukia bereikalingose spūstyse“, – sako jis.

R. Šimašius sako susiekęs su Kauno meru. Pasak jo, ten taip pat yra vietų, kur žaliosios rodyklės yra nepakeičiamos. „Tas pats ir Klaipėdoje, Šiauliuose, Marijampolėje. Net Jurbarke žmonės skundžiasi, kur gal yra tik vienintelė sankryža, kad ir ten automobilių spūstys susidaro, – aktualią problemą ne tik sostinei nusako Vilniaus meras. – Tikrai negalima šitaip neapgalvotai priimti sprendimus, nuo kurių kenčia tiek daug vairuotojų“.

Vilniaus meras pažadėjo, kad ten, kur tikrai reikia, žaliosios rodyklės į sostinės sankryžas grįš.

Parengė Vismantas Žuklevičius

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi