Eismas

2020.01.08 17:45

Susisiekimo ministerija nurodė, kuriose sankryžose sieks drausti žaliųjų rodyklių įrengimą

ELTA, Lukas Blekaitis2020.01.08 17:45

Susisiekimo ministerija derinimui įregistravo įsakymo projektą, kuriuo būtų draudžiama įrengti lenteles su žalia rodykle naujai įrengiamose ir rekonstruojamose sankryžose.

Kaip rašoma įsakymo projekte, esamose sankryžose prie transporto šviesoforų ties raudonu šviesoforo signalu bus leidžiama tvirtinti lentelę su žalia rodykle, kai tenkinamos nurodytos sąlygos: ties žaliu šviesoforo signalu neįrengta papildoma šviesoforo sekcija su žalia rodykle dešiniajam posūkiui, neįrengtas atskiras šviesoforas su rodyklėmis dešiniajam posūkiui, į dešinę leidžiama sukti iš vienos eismo juostos.

„Taip pat turės būti užtikrinama, kad į dešinę ketinantis sukti vairuotojas, sustojęs prieš „Stop“ liniją, gerai mato pėsčiuosius ir transporto priemones, kurių judėjimo kryptį jis kirs, ir nekliudys pagal žalią signalą skersine kryptimi judantiems pėstiesiems ir transportui“, – teigiama projekte.

Sprendimas įrengti ties raudonu šviesoforo signalu lentelę su žalia rodykle privalės būti suderintas su Transporto kompetencijų agentūra, kuri, remdamasi specialiosiomis žiniomis, atliks sprendimo įrengti lentelę su žalia rodykle vertinimą eismo saugumo požiūriu.

Vyriausybė trečiadienį pritarė Susisiekimo ministerijos siūlymui grąžinti papildomas šviesoforų lenteles su žaliomis rodyklėmis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.