Eismas

2020.01.08 17:31

Vyriausybei nusprendus grąžinti žaliąsias rodykles, keisis ir kelių eismo taisyklės

Paulius Vaitekėnas, LRT.lt2020.01.08 17:31

Žaliųjų rodyklių nuėmimą keikę ir spūstyse strigę miestų gyventojai gali lengviau atsikvėpti, Vyriausybė nutarė visam laikui grąžinti žaliąsias rodykles. Tačiau nuo sausio 1-osios sankryžose neliko ne tik rodyklių, bet ir pasikeitė kelių eismo taisyklės (KET), kurios draudė vairuotojams sukti į dešinę, net jei prie šviesoforo yra žalia rodyklė. Susisiekimo ministerija praneša, kad KET keisis.

LRT.lt susisiekus su Susisiekimo ministerija, ši pranešė, kaip keisis KET, grąžinus žaliąsias rodykles.

„Trečiadienį Lietuvos Respublikos Vyriausybė pritarė Kelių eismo taisyklių (KET) pakeitimo projektui, kuriuo nuspręsta grąžinti iki 2020 m. sausio 1 d. galiojusio KET 76 punkto nuostatas, kad „jeigu sankryžoje ties raudonu šviesoforo signalu pritvirtinta lentelė su žalia rodykle, nukreipta į dešinę, vairuotojams leidžiama sukti į dešinę ir degant draudžiamam šviesoforo signalui, tačiau prieš įvažiuodami į sankryžą jie privalo sustoti prieš kelio ženklą „Stop“ linija“ ir (ar) „Stop“ liniją, jeigu jų nėra, – prieš pėsčiųjų perėją, šviesoforą ir vėl pradėti važiuoti tik įsitikinus, kad tai yra saugu ir nebus trukdoma kitoms transporto priemonėms ir pėstiesiems, kurių judėjimo kryptį jie kerta“. Šie pakeitimai įsigalios kitą dieną po oficialaus paskelbimo Teisės aktų registere“, – KET pokyčius pakomentavo Susisiekimo ministerija.

Paprasčiau tariant, sankryžose galios ta pati tvarka, kokia buvo prieš nuimant lenteles. Jei prie šviesoforo yra sumontuota lentelė su žalia rodykle, vairuotojai degant raudonam signalui privalės sustoti, įsitikinti ar nekelia pavojaus kitiems eismo dalyviams ir tik tada pradėti posūkį į dešinę pusę.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.