Eismas

2020.01.07 14:16

Susisiekimo ministerija įregistravo nutarimo projektą, metams grąžinantį „žaliąsias rodykles“

Lukas Blekaitis, ELTA2020.01.07 14:16

Susisiekimo ministerija įregistravo nutarimo projektą, kuriuo metams grąžinamos papildomos lentelės su žaliomis rodyklėmis prie šviesoforų.

„Jeigu sankryžoje ties raudonu šviesoforo signalu pritvirtinta lentelė su žalia rodykle, nukreipta į dešinę, vairuotojams leidžiama sukti į dešinę ir degant draudžiamam šviesoforo signalui, tačiau prieš įvažiuodami į sankryžą jie privalo sustoti prieš kelio ženklą „Stop“ linija“ ir (ar) „Stop“ linija, jeigu jų nėra, – prieš pėsčiųjų perėją, šviesoforą ir vėl pradėti važiuoti tik įsitikinus, kad tai yra saugu ir nebus trukdoma kitoms transporto priemonėms ir pėstiesiems, kurių judėjimo kryptį jie kerta“, – rašoma nutarime.

Siūloma nustatyti, kad šis nutarimas įsigaliotų 2021 m. sausio 1 d.

Šį siūlymą Vyriausybė ketina svarstyti trečiadienį.

Penktadienį Vilniaus vicemeras Vytautas Mitalas sakė, kad didžiųjų šalies miestų savivaldybės siekia kai kuriose vietose sugrąžinti papildomas šviesoforų lenteles su žalia rodykle, nes jų pašalinimas esą eismo situacijos nepagerino, o kai kuriose vietose ją pablogino.

Susisiekimo ministrui Jaroslavui Narkevičiui paskelbus, kad žalios rodyklės galėtų būti sugrąžintos metams, Vilniaus meras Remigijus Šimašius sakė, kad savivaldybė prašo ne nukelti sprendimą, bet galimybės savarankiškai dėl jų nuspręsti.