Eismas

2020.01.07 13:55

Vokietijos susisiekimo ministras ragina šalies autopramonę sparčiau pereiti prie mažiau taršių variklių

ELTA2020.01.07 13:55

Vokietijos susisiekimo ministras Andreasas Scheueris paragino šalies autopramonę didinti greitį kelyje link alternatyvių variklių, kurie darytų mažiau žalos aplinkai.

„Niekas neneigia, kad Vokietijos automobilių pramonė technologiškai yra gera ir inovatyvi, – interviu naujienų agentūrai DPA sakė A. Scheueris. – Turime sparčiau perkelti šias Vokietijos inovacijas į gatves, padaryti jas labiau apčiuopiamas ir tinkamas kasdieniam naudojimui.“

Pasak jo, ant kortos pastatytas ne tik ateities judumas, bet ir darbo vietos.

„Mums reikia suintriguoti ir sujaudinti žmones. Turime išsklaidyti prietarus apie alternatyvius variklius. Mūsų stiprybė yra tobulume, tačiau tobulumas negali būti lėtos plėtros priežastis“, – tvirtino A. Scheueris.

Ministras taip pat pavadino 2020-uosius „vilties metais“, pažymėdamas, kad „į gatves išriedės daug naujų elektromobilių modelių“.

Vis dėlto automobiliai su alternatyviais varikliais kol kas nepavyko užsiimti reikšmingų pozicijų Vokietijos rinkoje. Nuo elektromobilių sėkmės smarkiai priklauso Vokietijos galimybės įgyvendinti klimato kaitos prevencijos tikslus 2030-iesiems ir pasiekti ES aplinkosaugos standartus.

Vokietijos autopramonės milžinė „Daimler“ „Consumer Electronics Show“ (CES) parodoje Las Vegase pristatė ateities automobilio, pagaminto iš tvarių medžiagų, konceptą
Kartu su mokslinės fantastikos filmo „Įsikūnijimas“ (angl. „Avatar“) kūrėjais sukurtas „Vision AVTR“ automobilio konceptas taip pat turi organinę bateriją, tačiau tokiomis moderniomis technologijomis pasižymintis automobilis į gatves išriedėtų tik po maždaug 15 metų.

„Suprantame mūsų planetos ribas, tačiau nenorime kurti naujų judumo ribų“, – tikino „Daimler“ generalinis direktorius Ola Kaelleniusas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.