Eismas

2020.01.07 12:58

Saugumą suteikti turėjusi pertvarka sankryžose atsisuko kitu kampu – keleiviams tenka rizikuoti gyvybe

Paulius Vaitekėnas, LRT.lt2020.01.07 12:58

Saugumą turėję užtikrinti pakeitimai sankryžose atsisuko priešingu kampu. Nuo sausio 1-osios prie šviesoforų nebelikus lentelių su žaliomis rodyklėmis, gatvėse nusidriekė milžiniškos spūstys, kurios trikdo viešojo transporto eismą. Dėl spūsčių prie stotelių neprivažiuoja troleibusai, o keleiviai išleidžiami tiesiog gatvėje.

LRT.lt skaitytojas pasidalijo nuotraukomis iš Kareivių ir Žirmūnų gatvių sankryžos. Šioje vietoje iš Žirmūnų gatvės į Valakampių pusę norintys pasukti vairuotojai priversti stovėti prie šviesoforo. Kuomet šioje vietoje buvo lentelė su žalia rodykle, automobilių vairuotojai, įsitikinę, kad nesukelia pavojaus kitiems eismo dalyviams, galėdavo į dešinę pasukti degant raudonam šviesoforo signalui. Nėra lentelių – prasidėjo chaosas.

„Dabar taip būna kiekvieną dieną“, – apie užfiksuotą vaizdą judrioje sakryžoje sakė LRT.lt skaitytojas, kuris pridūrė, kad milžiniškos spūstys driekiasi ne tik piko metu, bet ir vidury baltos dienos.

Argumentuojant sprendimą nuimti lenteles su žaliomis rodyklėmis Susisiekimo ministerija akcentavo didesnį saugumą pėstiesiems ir dviratininkams, tačiau panašu, kad vien nuimti lentelių nepakanka, tam reikia ir tinkamo pasiruošimo.

SĮ „Susisiekimo paslaugos“ atstovė Miglė Bielinytė pakomentavo prie viešojo transporto stotelės užfiksuotą momentą ir patikino, kad situacijos sankryžose yra stebimos ir kad nereikia visos kaltės versti lentelių su žaliomis rodyklėmis nebuvimui.

„Nepaisant to, ar lentelės su žaliomis rodyklėmis sankryžose yra ar jų nėra, visi vairuotojai – tiek automobilių, tiek viešojo transporto privalo laikytis kelių eismo taisyklių, neblokuoti sankryžų ir eismo. Dalis infrastruktūrinių pakeitimų, šviesoforų programavimo darbų nelikus rodyklių įgyvendinta iki gruodžio 31 d. Artimiausiu metu suplanuoti ir papildomi infrastruktūriniai pakeitimai (papildomos šviesoforų sekcijos į dešinę, trijų sekcijų šviesoforai), programiniai šviesoforų pakeitimai, taip pat šiuo metu svarstomi ir papildomi variantai dėl eismo organizavimo pakeitimų sankryžose“, – sakė ji.

Kaip teigia susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius, Vilniui neužteko 5 metų pasiruošti lentelių su žaliomis rodyklėmis nuėmimui. Ministras patikino, kad Vilniaus sankryžose situacija tikrai nėra saugi ir tvari, todėl patikino, kad dalyje sostinės sankryžų metams bus galima sugrąžinti lenteles su žaliomis rodyklėmis.

Antradienį J. Narkevičiaus susitikimo su Policijos generaliniu komisaru Renatu Požėla metu patvirtinta, kad žaliosios rodyklės grįžta metams, tačiau tik kai kuriose sankryžose. Savivaldybės turės pateikti sąrašą sankryžų, kuriose žaliosios rodyklės nuėmimas sukėlė daugiausiai problemų. Įvertinusi situaciją Susisiekimo ministerija, kartu su ekspertais įvertins, ar verta grąžinti žaliąją rodyklę savivaldybės prašomoje vietoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.