Naujienų srautas

Eismas2020.01.06 10:54

Pokyčiai sankryžose vilniečius varo iš proto – nematyto dydžio spūstyse praleidžia valandą ir daugiau

Mokyklinukų sugrįžimas į ugdymo įstaigas paženklintas milžiniškomis spūstimis Vilniuje. Praėjus vos penkioms dienoms po to, kai sankryžose neliko lentelių su žaliomis rodyklėmis ir po švenčių į gatves sugrįžus didžiajai daliai eismo dalyvių, kai kuriose sostinės gatvėse eismas tarsi sustojo.

Dar penktadienį, praėjus vos kelioms dienoms po to, kai sankryžose nebeliko lentelių su žaliomis rodyklėmis, vairuotojai piktinosi apverktina situacija miesto gatvėse ir su nerimu laukė šiandienos, kada į mokyklas grįš atostogavę mokiniai. Tuomet Vilniaus miesto vicemeras Vytautas Mitalas tikino, kad situacija nuėmus vadinamąsias žaliąsias rodykles gal net ne pagerėjo, o pablogėjo. Nors buvo kalbėta, kad toks sprendimas sumažins pavojų sankryžose, tačiau, anot miesto valdžios, pavojus sankryžose tik padidėjo, o kai kuriose sankryžose spūstys išaugo labiau, nei buvo tikėtasi.

Visgi prie pirmadieninio chaoso keliuose prisidėjo ir plikledis bei krituliai. Dalis kelių slidūs ir ne visi vairuotojai įvertina eismo sąlygas, dėl ko kilo nemažai avarijų, kurios blokavo bent po vieną eismo juostą gatvėse.

Dar apie 10 valandą ryto nemažai Vilniaus gatvių tebesikimšo. Viena sudėtingiausių situacijų Antakalnio gatvėje. Nors čia spūstys būna kone kiekvienos darbo dienos rytą, tačiau po eismo pertvarkos pirmadienį nusidriekė įspūdinga spūstis, kurioje strigo ne tik automobiliai, bet ir viešasis transportas. Gyventojai tikina, kad kai kuriose atkarpose porą šimtų metrų metrų važiuoja beveik valandą laiko.

Ne ką geresnė situacija ir Liepkalnio gatvėje, Žirnių gatvės link. Čia apie kritinę situaciją nuėjums žaliąsias rodykles kalbėta dar gruodžio pabaigoje. Pirmadienį situacija dar pablogėjo. Interneto vartotojai dalindamiesi nuotraukomis komentavo, kad tokios spūsties šioje vietoje dar nėra matę ir žėrė kritikos laviną miesto valdžiai dėl eismo pertvarkos sankryžoje.
Sudėtinga situacija ir kitose Vilniaus gatvėse.

Spūstys kausto Konstitucijos prospektą, Naugarduko gatvę. Automobiliai vos juda miegamuosiuose rajonuose. Žirmūnuose, Fabijoniškėse, kur sankryžose anksčiau buvo nemažai žalių rodyklių ir eismas judėdavo gana sklandžiai, dabar driekiasi spūstys, eismas juda vos 10 km/val. greičiu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi