Eismas

2020.01.03 16:11

Susisiekimo viceministras: žalių rodyklių sugrąžinimas nėra svarstomas

LRT.lt2020.01.03 16:11

Netylant aistroms dėl nukabintų žaliųjų rodyklių, didmiesčiai siūlo Vyriausybei svarstyti galimybę grąžinti dešiniojo posūkio rodykles. Vis dėlto Susisiekimo viceministras tikina, kad žalių rodyklių sugrąžinimas nėra svarstomas.

Jo teigimu, kol kas didmiesčių kreipimasis nėra gautas, tačiau jau pirmadienį Vilniaus miesto savivaldybė yra pakviesta į susitikimą, kad būtų kalbamasi apie problemas, su kuriomis miestas susiduria.

„Apie tai dabar nekalbame. Tos priemonės, kurios yra, jos turi pakankamai galimybių suteikti tokias pačias judėjimo galimybes kaip ir buvo iki šiol, apsaugant pėsčiuosius. Tai reiškia, kad galima įrengti papildomas lenteles, galbūt tam reikia laiko, kiek girdėjome, savaitės, galbūt daugiau, galbūt pareguliuoti srautus, sumažinti signalų sekundžių skaičių. Aišku, kažkokių probleminių sankryžų gali likti“, – teigia Susisiekimo viceministras Vladislavas Kondratovičius.

Susisiekimo viceministras patikino, kad apie dešiniojo posūkio rodyklių sugrąžinimą kol kas tikrai nekalbama. Anot jo, sprendimas yra toks, koks yra.

Žiūrėkite visą pokalbį:

Susisiekimo viceministras: suprantame, kad adaptacinis laikotarpis užtruks, bet žalių lentelių tvarkos nekeisime

Savo versiją pateikė ir Susisiekimo ministerija bei Vilniaus miesto savivaldybė. Ministerija teigia, kad nutarimas priimtas dar 2014 m., todėl savivaldybės turėjo pakankamai laiko pasiruošti. Vis dėlto vicemeras sako, kad savivaldybės prašys, jog būtų „žengtas vienas žingsnis atgal“.

Sostinės savivaldybės įmonės „Susisiekimo paslaugos“ specialistai pažymi, kad pašalinus šviesoforų lenteles su žaliosiomis rodyklėmis sankryžose buvo keičiamas ir eismo organizavimas – tai daryta įvertinus, kaip pritaikyti esamą infrastruktūrą, kad eismo dalyviai būtų saugesni, o taip pat kaip įmanoma mažiau nukentėtų eismo pralaidumas. Dalyje kitų sankryžų, kur nebuvo įvesti infrastruktūriniai pakeitimai (papildomos sekcijos, trijų sekcijų šviesoforai) pritaikyti programiniai šviesoforų pakeitimai, supažindinama savivaldybės pranešime.