Eismas

2020.01.05 17:39

Ekspertai išrinko gražiausią 2020-ųjų automobilį, kuris yra velniškai greitas ir taupus

LRT.lt2020.01.05 17:39

Nors metai tik prasidėjo, tačiau automobilių ekspertai jau vardija metų geriausius. Šį kartą dėmesį kreipkime į automobilio dizainą ir interjerą. Žurnalas „Automobile“ paskelbė, kad laurai už geriausią 2020-ųjų dizainą skiria „Porsche Taycan“.

Dažniausiai gražiausio dizaino savininku renkamas galingas kupė, tačiau šį kartą visiškai priešingai. „Porsche Taycan“ yra keturių durų šeimyninis sedanas, o kas įdomiausia – jis neturi vidaus degimo variklio ir yra visiškai elektrinis. Kaip gamintojui, kuris garsėja sportiškais ir galingais benzininiais automobiliais, tikrai išskirtinis įvertinimas.

Ekspertai teigia, kad „Taycan“ laurus pelnė ne tik už savo išvaizdą, bet ir todėl, kad atitinka žurnalo „Automobile“ šūkį – „Jokių nuobodžių automobilių!“.

„Taycan“ yra trečiasis „Porsche“ sedanas, po dviejų „Panamera“ kartų. Pastarieji automobiliai buvo aprūpinti galingais benzininiais ir dyzeliniais varikliais. Automobilių galimybės juos pavertės itin geidžiamais, tačiau ne pačiais gražiausiais. Tačiau „Taycan“ kitoks, jis turi ne tik galingą variklį, bet ir senąją „Porsche“ 911 dvasią, kuri matoma kėbulo linkiuose.


„Taycan“ daugiau nei bet kuris kitas „Porsche“ modelis turi panašumo į legendinį 911. Stogo profilis, šoninio stiklo forma, žemyn nukreipta „nosis“, vis tai – 911 bruožai.

Automobilio salonas taip pat vertas pagyrų. Jis atrodo paprastas ir labai patogus, tiesa, gal kiek ankštas gale sėdintiems keleiviams. Ekspertai pabrėžia, kad irk oks tylus bei tolygus „Taycan“ būtų, jis yra geriausias visų laikų „Porsche“ sportinių automobilių.

Vienu įkrovimu „Taican“ gali nuvažiuoti iki 412 kilometrų, o variklių galingumas siekia nuo 523 AG iki 751 AG. Tai tikrai velniškai greitas ir puikiai atrodantis šeimos automobilis.

Parengė Paulius Vaitekėnas

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.