Eismas

2020.01.04 13:25

Rimtas konkurentas iš Turkijos – pristatytas pirmojo šalies automobilių gamintojo elektrinis visureigis

LRT.lt2020.01.04 13:25

Turkija su griausmu veržiasi į elektromobilių gamintojų gretas, o konceptiniam modeliui „TOGG“ ekspertai piešia sėkmingą kelią. Pirmoji šalyje esanti automobilių gamintoja paskelbė, kad elektrinį visureigį planuoja į rinką paleisti 2022-aisias.

Su įtalų automobilių gamintoju „Pininfarina“ bendradarbiaujanti „TOGG“ (Turkiye'nin Otomobili Girisim Grubu) teigia, kad pristatytas visureigis yra ankstyvas gamintojo prototipas, rašo caranddriver.com

Gamintojas sako, kad rinktis visureigį bus galima iš dviejų akumuliatorių tipų. Su mažesnės talpos akumuliatoriumi bus galima nuvažiuoti 300 km, o su didesnės – 500 km atstumą.

Užpakalinių ratų pavara yra su vienu, 200 AG elektriniu varikliu gale, tačiau tenkantis visais ratais varomą visureigį, dar vienas elektrinis variklis bus sumontuotas automobilio priekyje ir galia išaugs iki 400 AG.

Gamintojo teigimu, galiniais ratais varomas visureigis 100 km/val. pasieks per 7,6 sekundės. Visais ratais varomas – vos per 4,8 sekundės.

Nors „TOGG“ dar neatskleidė, kokio dydžio bus visureigis, tačiau manoma, kad jis dydžiu prilygs „Mercedes-Benz GLC“ ir „BMW X3“ visureigiams. Penkių sėdimųjų vietų visureigio interjeras atrodo futuristiškai ir palyginti prabangiai, jame gausu ekranų ant prietaisų skydelio ir centrinės konsolės.

Daugiau žinių apie „TOGG“ tikimasi išgirsti kitąmet, tačiau gamintojas kol kas neatskleidžia planų, ar automobiliu bus prekiaujama kitose rinkose.

Parengė Paulius Vaitekėnas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.