Eismas

2020.01.05 22:01

Iki 2025-ųjų elektrinių transporto priemonių smarkiai padaugės, žadamas kainos mažėjimas

LRT.lt2020.01.05 22:01

Elektromobilių ir kitų elektra varomų transporto priemonių pardavimams sparčiai augant, per penkerius metus tikimasi dar didesnio šuolio. Manoma, kad iki 2025-ųjų kasmet pasaulyje bus parduodama bent po 12 mln. elektromobilių ir daugiau kaip 40 mln. elektrinių dviračių.

Tokią elektra varomų transporto priemonių pardavimų prognozę mato „Bloomberg New Energy Finance“ ir Tarptautinės energetikos agentūra. Spėjama, kad iki 2030-ųjų pasaulio gatvėmis jau bus daugiau kaip 125 mln. elektromobilių, o jie taps kur kas prieinamesni vartotojams, rašo caranddriver.com

Didžiausi automobilių gamintojai „Ford“, „Mazda“, „Mercedes-Benz“ ir kiti iki 2022 metų planuoja pristatyti dar daugiau elektra varomų transporto priemonių, įskaitant elektrinius dviračius bei paspirtukus.

Elektriniai dviračiai populiarūs ne tik Vakarų Europoje, jie sparčiai populiarėja ir JAV, kur per penkerius pastaruosius metus elektrinių dviračių pardavimas išaugo daugiau nei dvigubai.

Tarptautinė apskaitos įmonė „Deloitte“ savo ataskaitoje teigia, kad per ateinančius trejus metus bus parduota 40 mln. elektrinių dviračių asmeniniam naudojimui, o dar daugiau kaip 300 mln. elektrinių dviračių valdys trumpalaikio dalijimosi transporto priemonėmis įmonės.

Dviračių populiarumas auga ir dėl kainos. Dviračiuose įmontuotos ličio jonų baterijos, kurių akumuliatoriai nebėra tokie brangūs kaip anksčiau. Nuo 2010-ųjų, šių baterijų kaina krito kone 87 proc., o per artimiausius trejus metus kaina turėtų dar nukristi 50 proc. Dabar elektrinį dviratį galima įsigyti ir už mažiau nei 400 eurų, o jų sunaudojamas elektros kiekis yra labai mažas.

Kita didėjančios elektrinių dviračių paklausos priežastis – daugiau žmonių keliasi gyventi į miestus, kur dviračiu keliauti patogiau nei automobiliu, ypač centrinėse miestų gatvėse.

Parengė Paulius Vaitekėnas.