Eismas

2020.01.03 10:51

Michaelio Schumacherio gimtadienio proga – jautrus buvusių kolegų sveikinimas

LRT.lt2020.01.03 10:51

Septyniskart Formulės 1 pasaulio čempionas vokietis Michaelis Schumacheris mini savo 51-ąjį gimtadienį. Prieš daugiau nei 6 metus sunkią galvos traumą slidinėjant patyrusį ir sunkiai atsigaunantį legendinį lenktynininką prisiminė visas Formulės 1 pasaulis.

„Ferrari“, su kuria M. Schumacheris tapo daugkartiniu čempionu, pasidalijo jautria žinute, kurioje itališkai pasveikino buvusį ekipos lyderį ir rašė, kad visa ekipa nuo pat nelaimingo atsitikimo yra mintimis su juo ir reiškia begalinį palaikymą.

Lenktynininką prisiminė ir kitos Formulės 1 komandos bei jų pilotai.

M. Schumacheris lentynininko karjerą Formulėje 1 pradėjo 1991-aisiais „Benetton“ komandoje, su kuria 1994-aisiais ir 1995-aisiais tapo jauniausiu pasaulio čempionu, titulą iškovojusiu du kartus iš eilės.

Daugiausiai, net 5 čempiono titulus, M. Schumacheris iškovojo su „Ferrari“ ekipa. Vokiečio dominavimas čempionate truko net penkerius metus nuo 2000-ųjų iki 2004-ųjų.

Kol kas niekam kitam nepavyko iškovoti daugiau titulų nei M. Schumacheriui. Kol kas arčiausiai šio tikslo yra dabartinis lyderis Lewisas Hamiltonas, kurio kraityje 6 šempiono titulai.

Ekstremalius pojūčius M. Schumacheris mėgo ne tik trasoje, bet ir laisvalaikiu. Tačiau 2013-ųjų saulio 29 dieną lenktynininko pomėgis skrieti nuo kalnų su slidėmis baigėsi skaudžia nelaime. M. Schumacheris patyrė sunkią galvos traumą ir paniro į komą, iš kurios, kaip teigiama, pabudo po pusės metų, tačiau jo intensyvus gydymas tęsiamas toliau.

M. Schumacherio šeima atsitvėrė tylos siena nuo komentarų apie lenktynininko sveikatą, tačiau britų žiniasklaida rašo, kad Michaeliui reikalinga intensyvi priežiūra, kuri šeimai per savaitę atsieina daugiau nei 55 tūkst. eurų per savaitę.

Parengė Paulius Vaitekėnas

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.