Eismas

2020.01.01 10:53

Trys automobiliai, dėl kurių buvo nekantriai laukiama 2020-ųjų, visus juos bus galima įsigyti

LRT.lt 2020.01.01 10:53

Nauji metai – nauji ratai, turbūt ne vienas esame girdėję tokį pasakymą. O kad metai būtų iš tiesų geri, tam reikia ir gerų ratų, tokių, apie kuriuos praėjusiais metais galėjote tik pasvajoti. Žurnalas „Automobile“ įvardija tris automobilius, kurie anot ekspertų, 2020-aisiais yra labiausiai laukiami prekyboje.

Ne paslaptis, kad visi modeliai jau buvo pristatyti anksčiau, tačiau prekyboje pasirodys tik 2020-aisiais. Ekspertai tikina, kad dėl šių modelių entuziastai ir laukė 2020 metų.

„Audi RS6 Avant“

Vienas vokiečių pasididžiavimų, gamintojo „Audi“ kūrinys jau spėjo užkariauti širdis 2019-aisiais, kuomet buvo įvardijamas, kaip geriausias automobilis šeimai. „RS6 Avant“ turi 591 AG, o po variklio dangčiu slepiasi „Twin Turbo“ V8 motoras. Automobilis varomas visais ratais ir priverčia jaustis lyg vairutumėte prabangų visureigį, kuris tuo pačiu yra beprotiškai dinamiškas ir elegantiškas. Tarsi visureigis, tačiau gerokai žemesnis ir lengvesnis – šis derinys privers jaustis visagaliu. Tiesa, už tokį džiaugsmą teks plačiai praverti piniginę ir atseikėti mažiausiai 81 tūkst. eurų.

„Ford Mustang Mach-E“

Pamatę ant priekinių automobilio grotelių šuoliuojantį mustangą, daugelis pagalvoja apie legendinius amerikietiškus galingus kupė, kurių variklio tūris prasideda bent nuo 5 litrų. „Mach-E“ priverčia susimąstyti iš naujo. Priekyje nebeliko grotelių, tačiau jų automobiliui ir nereikia, nes jis varomas elektra. „Mustang“ kardinaliai pakeitė savo veidą ir iš besikandžiojančio plėšrūno virto tarsi veganu mustangu. Neįprastu, tačiau traukiančiu akį.

Tai pirmasis „Mustang“ elektrinis šeimos narys ir pirmasis korsoveris. Ir jis iš tiesų labai geras. Jei neatstumia tas faktas, kad „Mustang“ virto elektriniu, tuomet patirsite nepakartojamus įspūdžius, nes gamintojas žada įspūdingą automobilio našumą. 100 km/val. greitį automobilis pasiekia per 3 sekundes, o su vienu įkrovimu galima įveikti apie 550 kilometrų. Pirkėjai galės pasirinkti galinių arba visų ratų pavarą, o kaina prasidės nuo 45 tūkst. eurų.

„Hyundai Sonata N-Line“

Pietų Korėjos gamintojas leidžia dienas ir naktis kurdamas inovatyvius sprendimus automobiliams. Gamintojas jau spėjo užsitarnauti vardą, sukurdamas benzininius variklius, kuriuos pamėgo europiečiai. Dabar „Hyundai“ kruopščiai juos tobulina ir nesiliauja stebinti. „Sonata“ grįžta ne tik su nauju apdaru – į akis krintančiu LED žibintu, puošiančiu visą variklio dangtį iki pat stiklų, bet ir su nauju variklio tipu, kuris gaus „N-Line“ pavadinimą. Tai bus „piktesnė“ ir našesnė variklio versiją, kažkuo primenanti BMW M liniją, ar „Mercedes“ AMG liniją. Gamintojas žada įkaitinti kraują, o naujoji „Sonata“ žavės sportiškais judesiais ir gali tapti rimta konkurente sportiniams sedanams.

Parengė Paulius Vaitekėnas