Eismas

2019.12.30 18:03

Pasipylusios avarijos kelia sunkumų Vilniuje, dalyje gatvių automobiliai vos juda

Priešpaskutinė metų diena sostinėje pažymėta virtine avarijų. Dėl eismo įvykių judriose miesto gatvėse piko metu nutįso automobilių spūstys, dalis gatvių sunkiai pravažiuojamos.

Nors didžiojoje dalyje Vilniaus gatvių asfaltas sausas, o už lango puikuojasi pliusinė temperatūra – avarijų it iš gausybės rago. Naujametiniam stalui ruoštis skubantys ir paskutinius metų darbus atlikti norintys tautiečiai sostinės gatves ir prekybos centrų aikšteles pavertė automobilių kovos lauku.

Kaukiančios signalizacijos ir gatvėse masiškai mirksintys automobilių avariniai žibintai. Nedidelės avarijos Ukmergės, Geležinio Vilko ir Saltoniškių gatvėse sunkina eismą ir vairuotojai priversti tūnoti spūstyse.

Telefono programėlės rodo, kad ypač didelės spūstys driekiasi Savanorių prospekte, Lukiškių, Žemaitės gatvėse. Didelė spūstis ir judrioje Tūkstantmečio gatvėje, mat tam įtaką daro ir avarija Geležinio Vilko gatvėje, kur eismas vyksta vos vidutiniu 4 km/val. greičiu.

Užsikišęs ir Vilniaus senamiestis. Liejyklos gatvė ir Gedimino prospektas sunkiai pravažiuojami. Sudėtinga situacija ir Kalvarijų gatvėje ties sankryža su Žalgirio gatve.

Dėl spūsčių stringa ir visuomeninis transportas.

Kaip ir prieš Kalėdas, taip ir dabar, kamščiai driekiasi ir prie didžiųjų prekybos centrų, o prie „Akropolio“ fiksuojamos vos 3 km/val. judančios spūstys.

Šventiniu laikotarpiu automobilių srautas padidėja mažiausiai penktadaliu. Skubantys žmonės dažnai dėl skubėjimo, ar išsiblaškymo neatkreipia dėmesio į ženklinimą, nesilaiko saugaus atstumo, staigiai manevruoja. Pareigūnai ragina vairuoti saugiai ir atsargiai bei Naujuosius sutikti sveikiems.