Eismas

2019.12.30 11:27

Kelininkai paaiškina, kodėl delsė barstyti kelius

Paulius Vaitekėnas, LRT.lt2019.12.30 11:27

Pirmadienis eismo dalyvius pasitiko klastingomis oro sąlygomis. Paryčiais kilusi lijundra tapo iššūkiu ir kelininkams, mat kelių būklė staigiai pasikeitė ir drėgnas asfaltas apsitraukė leduku.

Nors visoje Lietuvoje pranašaujama teigiama temperatūra, kelininkai įspėja, kad dalyje rajonų keliai yra slidūs ir tokie gali išlikti iki pat vakaro. Dėl to vairuotojai raginami būti itin atidūs ir vengti staigių manevrų, rinktis saugų, o ne maksimalų leistiną greitį.

O sostinėje rytas prasidėjo gana chaotiškai. Tuo metu, kai dauguma vilniečių važiavo į darbus, dalis kelių dar buvo slidūs, tačiau kelininkai tikino, kad barstytuvai budi gatvėse ir, vos tik pasirodo pranešimai apie slidžius ruožus, skuba barstyti kelius.

„Matėme artėjančias orų permainas, ruošėmės tam ir prieš 5-ą valandą ryto kelininkai pradėjo darbus. Stengėmės nuvėlinti barstymą, kad lijundra nenuplautų veikliosios medžiagos iki kol nenukrito temperatūra. 5 valandą ryto nubarstėme visą miestą ir dar padarėme budėjimą tose vietose, kur orų permainos daro didžiausią įtaką. Iš viso 17-oje vietų mūsų darbuotojai su pakrautais barstytuvais budėjo“, – pasakojo „Grindos“ atstovas Egidijus Steponavičius.

Nuo pačio ryto „Facebook“ grupės mirgėjo nuo pranešimų apie ledo arenomis virtusius ištisus Vilniaus rajonus. Gyventojai piktinosi nepabarstytais keliais ir sudėtingomis eismo sąlygomis, tačiau specialistas tikina, kad į tokius pranešimus reaguojama žaibiškai.

„Socialinių tinklų grupes sekame ir mes, ir natūralu, kad tokius dalykus stengiamės sužiūrėti bei reaguoti. Į Santariškes buvo pasiųstas dar papildomas transportas, tikrai stengiamės labai greitai į tai sureaguoti“, – tikino „Grindos“ atstovas.