Eismas

2019.12.29 19:42

Sudie lentelei su žalia rodykle: ekspertai sutinka, kad išaugs spūstys, bet akcentuoja kitą aspektą

Giedrius Vitkauskas, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.12.29 19:42

Nuo Naujųjų sankryžose neturėtų likti šviesoforų su lentelėmis, leidžiančiomis sukti į dešinę degant raudonam signalui. Vairuotojai perspėjami, jei lentelė su žalia rodykle dar kur nors bus nenuimta, ji nebegalios. Ekspertai sutinka su vairuotojų nuogąstavimais, kad dėl to išaugs spūstys, ypač didmiesčiuose. Tačiau pabrėžiama, kad kur kas svarbiau saugumas, o intensyviose sankryžose žadama įrengti šviesoforus su papildomomis sekcijomis.

Iki Naujųjų lentelės su žalia rodykle nuo šviesoforų bus nuimtos visoje Lietuvoje. Tai reiškia, kad sukti į dešinę panašiose sankryžose nuo šiol galima tik užsidegus žaliai šviesai. Specialistai sako, viskas dėl pėsčiųjų ir dviratininkų saugumo.

Įspėjimas eismo dalyviams: jei po Naujųjų lentelė su žalia rodykle bus nenuimta, ji negalios

Panaikintos lentelės, panašu, ypač didžiuosiuose miestuose, eismo situaciją per piką tik pablogins. Nuėmus lentelę vienoje iš sostinės Viršuliškių mikrorajono sankryžų, net kai eismas neintensyvus, susiformavo spūstys. „Susisiekimo paslaugų“ Eismo valdymo skyriaus vadovas Robertas Markovskis kalba apie galimas prastovas, bet akcentuoja ir priemones, kurios esą turėtų užtikrinti automobilių pralaidumą.

„Kai kuriose vietose prastovos gali padidėti, bet norime pabrėžti, kad visose svarbiausiose sankryžose, kuriose buvo dideli transporto srautai į dešinę, visose tokiose sankryžose jau yra įrengtos sekcijos į dešinę, trijų sekcijų šviesoforai į dešinę, pritaikyti programiniai pakeitimai, kurie leido maksimaliai užtikrinti transporto priemonių pralaidumą“, – sako R. Markovskis.

Tačiau pertvarkytos sankryžos nebūtinai pritaikytos pėstiesiems. Laukti žalio šviesoforo signalo gali tekti mažiausiai porą minučių, o pereiti gatvės, kol įsižiebs raudona, nepavyks net sparčiu žingsniu.

Ekspertai ragina neskubėti piktintis, o ruoštis pokyčiams. Judėti miestuose nuosavu automobiliu bus vis sunkiau, nes, pagal darnaus judumo planą, prioritetai teikiami pėstiesiems, dviratininkams ir viešajam transportui.

„Kaip bebūtų, asmeninio automobilio naudojimas bus ribojamas. Ar tai branginant parkavimo vietas, mažinant parkavimo vietų kiekį, neplečiant infrastruktūros. Tai atsibuskime, pasižiūrėkime, kur link juda miestas, ir tada neuždavinėkime ir sau, ir kitiems tokių klausimų“, – sako vairavimo instruktorius Artūras Pakėnas.

Vairuotojai perspėjami, jei kur nors sena lentelė su žalia rodykle po Naujųjų dar bus likusi, ji nebegalios ir teisės sukti į dešinę nesuteiks.

Apie tai – reportaže:

Įspėjimas eismo dalyviams: jei po Naujųjų lentelė su žalia rodykle bus nenuimta, ji negalios
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.