Eismas

2019.12.26 12:14

Policija per šventes sustabdė ne vieną neblaivų vairuotoją, tarp jų – ir teisėsaugos atstovai

atnaujinta 15.54
LRT RADIJAS, LRT.lt2019.12.26 12:14

Policijos duomenimis, Kūčių ir pirmąją šv. Kalėdų dieną pareigūnai sulaikė nemažai neblaivių vairuotojų.

Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis teigia, kad į tokius eismo įvykius pateko ir teisėsaugos atstovų.

„Buvo skaudžių eismo įvykių, žuvo vienas partrenktas pėstysis gruodžio 23 dieną. Skaudus įvykis buvo Minsko plente, Vilniuje, kur kaktomuša susidūrė du automobiliai, sužaloti 4 žmonės.

Kalbant apie neblaivius vairuotojus, policijos pareigūnai surengė reidus. Trečiadienį užfiksavo 5 neblaivius vairuotojus, ketvirtadienį ryte nustatyti jau 7 neblaivūs vairuotojai. Kauno rajone yra sulaikytas vienas pareigūnas, vyresnysis tyrėjas, kuris taip pat vairavo neblaivus. Taip pat prieš porą dienų Alytaus rajone sulaikyta teisėja, kuri vairavo neblaivi.

Trečiadienį taip pat užfiksuotas atvejis, kai viešojo saugumo tarnybos pareigūnas trenkė savo motinai, pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl smurto artimoje aplinkoje. Tad akivaizdu, kad ir teisėsaugos pareigūnai neišvengia dalyvavimo tokiuose įvykiuose“, – LRT RADIJUI sakė Policijos departamento atstovas.

Kaip teigiama Lietuvos policijos feisbuko paskyroje, patikslintais duomenimis ketvirtadienį užfiksuota 15 neblaivumo už vairo atvejų bei 5 atvejai, kuomet vairuojama be pažymėjimo. Pranešama, kad šių metų „rekordininkui“ nustatytas 3.49 promilių neblaivumas.

Pasak R. Matonio, pastebima, kad kiekvienų ilgesnių savaitgalių ar didesnių švenčių metu tokių atvejų pasitaiko daugiau nei įprastai.

„Analizuodami kelerių metų patirtį matome, kad lietuviai vis dar neišmoko švęsti kultūringai, nevengia vartoti alkoholio. Turime labai daug įvykių, susijusių su smurtu artimoje aplinkoje. Vilniuje naktį iš gruodžio 24-osios dienos į 25 dieną gauta beveik 50 pranešimų dėl smurto artimoje aplinkoje”, – LRT RADIJUI atskleidė jis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.