Naujienų srautas

Eismas2019.12.25 17:22

Ekspertai išrinko geriausią 2019-ųjų automobilį – jį svajoja išbandyti visas pasaulis

LRT.lt 2019.12.25 17:22

Rinkti geriausią 2019-ųjų metų automobilį yra rimtas iššūkis, nes šiemet gamintojai pristatė daugybę išskirtinių modelių. Tačiau, kaip ir visada, nugalėtojas gali būti tik vienas. Žinomas portalas „Digital Trends“ atliko daugybę vertinimų ir geriausiu metų automobiliu išrinko „Jaguar I-Pace“.

Labiausiai dėmesį traukianti transporto priemonė rinkoje yra ne milijonų eurų vertės superautomobilis, plačiapetis pikapas, ar septynis keleivius talpinantis padidinto pravažumo monstras. Automobilis, kurį visas pasaulis svajoja išbandyti, yra visiškai elektrinis legendinio britų gamintojo miesto visureigis „Jaguar I-Pace“.

Šiuolaikiniai elektromobiliai turi keletą privalumų, lyginant su įprastais degalais varomais gentainiais, o „Jaguar“ kiekvieną jų sugebėjo paversti galingu ir praktiškai neatremiamu ginklu. Pradėkime kad ir nuo platformos, leidusios „I-Pace“ 90 kWh baterijų paketą išdėstyti palei automobilio grindis. Tokiu būdu šis modelis įgijo itin žemą svorio centrą, tolygiai paskirstant svorį tiek priekiui, tiek galui (50:50). Neapkraudamas variklio ar transmisijos, „Jaguar“ sugebėjo nustumti ratus į patį kėbulo galą, taip užtikrindamas dar stabilesnį posūkių įveikimą.

Nors ir nepralenkęs „Tesla Model X,“ vienu įkrovimu nuvažiuotų kilometrų skaičiumi ar „Mazda CX-5“ talpumo aspektu, „I-Pace“ išsiskiria bendra dinamika, komplektacija. Tačiau, kas šiek tiek nuvilia – informacijos-pramogų sistema, bet tai tik smulkmena, lyginant su vairavimo malonumu, rašo „Digital Trends“.

Anot vertintojų, 62,7 tūkst. eurų kainuojantis automobilis skirtas tiems, kas siekia išplėsti horizontus ir trokšta pajusti automobilių pramonės ateitį jau dabar. Ekspertai sako, kad šis automobilis yra geriausia, kas galėjo nutikti šiemet.

Parengė Paulius Vaitekėnas

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi