Naujienų srautas

Eismas2019.12.24 14:48

Žalių rodyklių nebeliks jau po savaitės, specialistai pasakė, kodėl jas būtina nuimti

LRT.lt 2019.12.24 14:48

Metai į pabaigą, šventės jau ant nosies, o su jomis ir pokyčiai sankryžose. Sostinėje nurimus Kalėdų eismo intensyvumui liks tiks savaitė iki sausio 1-osios. Iki šios dienos sankryžose nebeliks lentelių su žaliomis rodyklėmis.

Iš viso vien Vilniuje buvo 120 sankryžų, kuriose prie šviesoforų kabojo lentelės su žaliomis rodyklėmis. Dabar tokių liko 76.

Kai kuriose sankryžose lenteles pakeitė papildomos šviesoforų sekcijos su rodyklėmis į dešinę pusę. Kitur atsirado programinių pakeitimų – pavyzdžiui, žalias šviesoforo signalas pėstiesiems užsidega anksčiau, taip suteikiant jiems pirmenybę ir didinant jų matomumą, o užbaigiamas irgi anksčiau, kad sukantys į dešinę vairuotojai turėtų laiko atlikti veiksmą, rašo SĮ „Susisiekimo paslaugos“ socialiniame tinkle „Facebook“.

Iki sausio 1-osios lentelių su žalia rodykle neliks nė vienos, o nauji programiniai ir infrastruktūriniai pakeitimai sakryžose atsiranda palaipsniui – didžioji dalis šiemet, kita dalis – kitamet.

Kaip važiuoti sankryžomis

Tomis sankryžomis, kuriose lentelės su žaliomis rodyklėmis ties raudonu šviesoforo signalu dar yra, iki sausio 1 d. važiuokite kaip iki šiol. Jei sankryžoje lentelės nebėra, važiuoti galima tik įsijungus leidžiamam šviesoforo signalui.

Kodėl nuimtos lentelės su žalia rodykle?

Vadovaujantis Europos Sąjungos direktyvomis, kurios nurodo, kad žalių lentelių visose šalyse narėse turi nelikti iki 2020 m. tam, kad didėtų visų eismo dalyvių saugumas. Vairuotojų, o ypač – pėsčiųjų ir dviratininkų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi