Naujienų srautas

Eismas2019.12.21 21:10

Lietuvoje veikianti „Yandex“ pristatė automobilių jutiklius ir žada užkariauti rinką

LRT.lt 2019.12.21 21:10

Rusijos kompanija „Yandex“ lyg viesulas veržiasi į savaeigių automobilių rinką. Su Kremliumi siejama milžinė ketina prisidėti prie savaeigių automobilių saugumo ir sukūrė jutiklius, leidžiančius automobiliams aptikti objektus net 200 metrų spinduliu.

Šiomis dienomis automobilių gamintojai neretai perka jutiklius iš kitų gamintojų. Taip paprasčiausia yra pigiau, tačiau ne visi elementai tarpusavyje dirba sklandžiai, todėl ir autonominiai automobiliai dar nepasiekė savo saugumo piko. Tačiau dabar prie savaeigių transporto priemonių saugumo žada svariai prisidėti ir „Yandex“. Įmonė ne vienerius metus tobulina savaeigių automobilių sistemas ir žengia petis į petį su tokiais pasaulio milžinais kaip „Google“, rašo autonews.com.

Jutikliai „Lidar“ sukurti masinei gamybai. „Yandex“ savaeigių automobilių kūrimo vadovas Dmitrijus Polishchukas tikina, kad naujieji jutikliai padės sutaupyti apie 75 proc. pinigų, kurie buvo skirti autonominių automobilių tobulinimui. O konkurencinga prekė esą taps populiari tiek dėl savo kainos, tiek dėl galimybių.

„Yandex“ yra Rusijos internetinės paieškos sistemų verslas, nuo 2016-ųjų pradėjęs kurti savo autonominio vairavimo technologiją. Kompanija taip pat teikia taksi užsakymo paslaugas daugelyje šalių, taip pat ir Lietuvoje. Į Lietuvą atkeliavusi Rusijos milžinė iš karto sukėlė klausimų dėl duomenų saugumo. Lietuvos kibernetinio saugumo centras net įspėjo apie „Yandex.Taxi“ galimą grėsmę, esą programėlė perduoda lietuvių duomenis tiesiai į Rusijoje esančius serverius.

Parengė Paulius Vaitekėnas

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi