Eismas

2019.12.22 11:43

Sportinių automobilių gamintojas „Porsche“ pateikė staigmeną – sukūrė erdvėlaivį

LRT.lt2019.12.22 11:43

Kai automobilių gamintojams neužtenka vietos Žemėje, jie bando užkariauti kosmosą. Prisiminkime „Teslos“ skrydį kosmose. Nedidelis raudonas „roadsteris“ tąkart sukėlė didelį susidomėjimą, tačiau tai gali tapti tik istorija. „Porsche“ nutarė užkariauti kosmoso platybes savo sukurtu erdvėlaiviu.

Nemažai žmonių „Porsche“ mato kaip sportinių automobilių gamintoją, kuris jau dešimtis metų eina tuo pačiu keliu. Automobilio kėbulas keičiasi nežymiai, lieka pagrindiniai automobilio skiriamieji bruožai, kurių su jokiu kitu nesupainiosi. Iš štai, lyg perkūnas iš giedro dangaus, „Porsche“ sukuria kažką nežemiško, rašo topgear.com.

Britų automobilių žurnalo darbuotojai tikina, kad vos sužinoję apie „Porsche“ užmojį sukurti erdvėlaivį, jie į tai pasižiūrėjo skeptiškai. Pažiūrėję porą eskizų, į tai žvelgė kaip į juoką. Tačiau neilgai trukus gamintojas pademonstravo, kad nejuokauja ir pristatė filmui „Žvaigždžių karai“ sukurtą erdvėlaivį.

„Porsche“ tikina, kad „Tri-Wing S-91x Pegasus Starfighter“ pavadintas erdvėlaimis atskleidžia daugybę gamintojo automobiliuose perteikiamų savybių. Tereikia atidžiau pažvelgti į erdvėlaivio fiuzeliažą.

Veikiausiai erdvėlaivio priekinė dalis sukurta žvelgiant į „Taycan“ modelį, kurio priekyje taip pat sumontuoti 8 dalių žibintai. Belieka tik spėlioti, kiek jie bus naudingi kosmose.

Užpakalinėje erdvėlaivio dalyje matomas grotelėse įmontuotas raudonas žibintas. Panašius „stop“ žibintus turi ir kai kurie gamintojo automobiliai, pavyzdžiui 911.

„Starfighter“ suprojektuotas gabenti 2-5 žmonių įgulai. Erdvėlaivio viduje sumontuotos sėdynės primena „McLaren F1“, tačiau gamintojas tikina, kad jos sukurtos atsižvelgiant į 918 „Spyder“ modelį.

Veikiantį „Starfighter“ bus galima išvysti naujausioje „Žvaigždžių karų“ dalyje, kurios premjera prieš pat Kalėdas.

Parengė Paulius Vaitekėnas

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.