Naujienų srautas

Eismas2019.12.20 11:44

Keliuose pasirodys greičio matuokliai, kokių dar nebuvo – analizuos kiekvieną automobilį

LRT.lt 2019.12.20 11:44

Išmanios infrastruktūros sprendimų bendrovė FIMA šią savaitę pasirašė sutartį su Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) prie Susisiekimo ministerijos dėl 52-jų momentinio greičio matuoklių įrengimo. Greičio matuokliai bus įrengti valstybinės reikšmės keliuose bei miestų ribose ir greitį pradės fiksuoti ateinančių metų pabaigoje, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Dalyvaudami momentinio greičio matuoklių pirkimo konkurse, pasiūlėme naujos kartos greičio matuoklius su valstybinio numerio automatinio nustatymo funkcija, kurie gali būti skirti ne tik momentinio greičio matavimui. Tai naujausi hibridiniai eismo pažeidimų kontrolės įrenginiai, kurie ateityje, esant poreikiui, galėtų būti pritaikyti ir vidutinio greičio kontrolei kelio ruože. Jie taip pat gali būti naudojami neleistinų manevrų kontrolei, tikrinti, ar transporto priemonė apdrausta, ar nepasibaigęs techninės apžiūros galiojimas ir pan. Taigi, LAKD, įsigijusi šią įrangą, galės ją visapusiškai pritaikyti savo poreikiams.“ – komentavo bendrovės FIMA Transporto infrastruktūros grupės vadovas Simonas Šidlauskas.

S. Šidlausko teigimu, tokie hibridiniai naujos kartos greičio matuokliai Baltijos šalyse bus įdiegti pirmą kartą. Įmonės pasiūlyti vokiečių gamintojo „Jenoptik“ įrenginiai unikalūs „deep learning“ (giluminio mokymosi) varikliu, kuris dėl sistemos gebėjimo mokytis iš realių pavyzdžių leidžia daug geriau atpažinti deformuotus, apgadintus numerius ir atlikti išsamesnę eismo srauto analizę. Tai pirmasis šio vaizdo analizės metodo pritaikymas greičio matuoklių įrangos rinkoje. „Deep learning“ variklio pagalba bus galima detaliau analizuoti eismo statistiką. Jei iki šiol greičio matuokliai gebėdavo atpažinti tik 2 transporto priemonių klases ir skirstymas į klases buvo atliekamas radaro sensoriaus pagalba, tai pažangi technologiją analizuos kiekvieną transporto priemonę ir priskirs ją vienai iš 5-ių transporto klasių.

Įgyvendindama projektą, įmonė atliks sistemos projektavimo darbus, sumontuos greičio kontrolės, ryšio perdavimo įrangą, sukurs ir įdiegs informacinių sistemų ir duomenų perdavimo sąsajas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi