Naujienų srautas

Eismas2019.12.20 11:14

Australijos teismas bendrovei „Volkswagen“ skyrė didžiausią per visą istoriją baudą

ELTA 2019.12.20 11:14

Australijos federalinis teismas Vokietijos automobilių gamybos bendrovei „Volkswagen“ penktadienį skyrė rekordinę 125 mln. Australijos dolerių (77 mln. eurų) baudą už emisijų standartų ir vartotojų teisių pažeidimus.

Tai yra didžiausia Australijos teismo kada nors skirta bauda, susijusi su Australijos vartotojų teisių pažeidimais, sakė Australijos konkurencijos ir vartotojų komisija (ACCC).

„Volkswagen“ pripažino, kad bendrovei siekiant pritarimo į Australiją 2011-2015 metais importuoti daugiau nei 57 tūkst. automobilių, šalies vyriausybei nebuvo atskleista, kad automobiliuose buvo įdiegta vadinamoji „Two Mode“ programinė įranga, su kuria buvo sukčiaujama emisijų testų metu.

Programinė įranga buvo sukurta dar 2006 metais, tačiau buvo atrasta tik 2015-aisiais.

„Volkswagen“ elgesys buvo akivaizdus ir apgalvotas, – sakė ACCC pirmininkas Rodas Simsas.

Prieš šią baudą, didžiausia už vartotojų teisių pažeidimą skirta bauda siekė 26 mln. dolerių, kuriuos rugsėjį buvo nurodyta sumokėti profesinio mokymo įstaigai „Empower Institute“.

Reguliavimo institucija ACCC teisinių veiksmų prieš „Volkswagen“ ėmėsi 2016-ųjų rugsėjį.

„Volkswagen“ teigė nuspręsianti, ar teismo nuosprendį apskųs, tačiau sakė, kad pirminė 75 mln. dolerių siekusi baudos suma yra „sąžininga“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi