Eismas

2019.12.20 10:20

Nuo sausio 2-osios už automobilio stovėjimą prie „Litexpo“ teks susimokėti

LRT.lt2019.12.20 10:20

Nuo sausio 2 d. Lietuvos parodų ir kongresų centras „Litexpo“ apmokestina automobilių stovėjimą 1200 vietų turinčiose aikštelėse, įrengtose centro teritorijoje. Prie „Litexpo“ esančiose aikštelėse stovėjimo paslauga kainuos 1 Eur už parą, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Automobilių stovėjimas apmokestinamas siekiant trijų tikslų. Pirma, mums svarbu didinti transporto srautų pralaidumą populiariausių parodų metu, skatinant rinktis alternatyvius ir ekologiškesnius transporto būdus. Antra, siekiame gerinti finansinės veiklos efektyvumą generuodami grąžą pagrindiniam akcininkui – valstybei. Trečia, norime už prieinamą kainą laisvu nuo parodų metu pasiūlyti aikštele naudotis mūsų kaimynystėje statomų verslo centrų klientams ir nuomininkams“, – teigia Lietuvos parodų ir kongresų centro „Litexpo“ direktorius Justinas Bortkevičius.

Pasak „Litexpo“ vadovo, mokamos parkavimo sistemos įdiegimas vyksta pagal patvirtintus planus – kaip ir numatyta, projektas įgyvendintas antrąjį pusmetį, tam kruopščiai pasirengus ir iš anksto pasirūpinus patraukliomis alternatyvomis.

„Bendradarbiaujant su Vilniaus miesto savivaldybe, didžiausių „Litexpo“ parodų metu siūlomi papildomi viešojo transporto maršrutai, iš miesto centro kursuoja nemokami autobusai. Gyventojai iš kitų miestų, įsigiję šių parodų bilietus, dažnai gali pasinaudoti kitų partnerių siūlomomis nuolaidomis keliavimui. Be to, sparčiai populiarėja keliavimas naudojantis automobilių dalinimosi paslaugomis ar išsinuomotomis ekologiškomis transporto priemonėmis – dviračiais, paspirtukais. Tikimės, visa tai sumažins populiariausių parodų metu susiformuojančius automobilių kamščius „Litexpo“ prieigose“, – sako J. Bortkevičius.

Apmokestindama automobilių stovėjimą, bendrovė taip pat siekia efektyvesnės infrastruktūros investicijų grąžos.

„2017-2018 m. vykdyti stovėjimo aikštelių asfaltavimo ir infrastruktūros įrengimo darbai atsiėjo beveik 1 mln. Eur, kainuoja ir nuolatinė aikštelių eksploatacija bei priežiūra. Tikimės, kad apmokestinus automobilių stovėjimą šios investicijos atsipirks per maksimalų 10 metų periodą – tai prisidės ir prie valstybės finansinių lūkesčių, keliamų „Litexpo“ bendrovei, išpildymo“, – teigia „Litexpo“ vadovas.

Pasak J. Bortkevičiaus, investicijos į stovėjimo aikšteles gali atsipirkti ir per trumpesnį periodą, tinkamai išnaudojant partnerystę su „Litexpo“ kaimynystėje statomais naujais objektais.

„Šalia mūsų jau vyksta net kelių didžiulių verslo centrų statybos, žinome apie savivaldybės planus šalia „Litexpo“ įrengti naują pėsčiųjų ir dviratininkų tiltą per Nerį, taip pat kitoje upės pusėje planuojamas multifunkcinio komplekso „Akropolis“ statybas. Tiek Vingio parko lankytojai, tiek verslo ir prekybos centrų klientai už prieinamą kainą galės naudotis „Litexpo“ stovėjimo aikštelėmis, o mums tai padės efektyviau išnaudoti turtą“, – sako „Litexpo“ direktorius.

Atsiskaityti už „Litexpo“ stovėjimo paslaugas bus galima tiek grynaisiais, tiek kortele, ateityje numatoma galimybė stovėjimą apmokėti pasitelkus mobiliąją programėlę. Automobilių stovėjimo paslaugą administruoja ir aptarnauja konkurso būdu „Litexpo“ pasirinkta bendrovė „City pro“.

„Litexpo“ automobilių stovėjimo aikštelėje taip pat veikia elektromobilių įkrovimo stotelė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.