Eismas

2019.12.18 17:31

Vilnių kausto didelės spūstys – pasipylė avarijos, vietomis pėstieji lenkia automobilius

Paulius Vaitekėnas, LRT.lt2019.12.18 17:31

Prieššventinis avarijų maratonas tęsiasi. Likus savaitei iki Kalėdų, Vilniaus gatvėse pasipylė eismo įvykiai, dėl kurių formuojasi spūstys judriose sostinės gatvėse. Vairuotojai raginami vairuoti atidžiai.

Gruodžio viduryje, specialistų teigimu, eismo intensyvumas išauga maždaug penktadaliu. Žmonės plūsta į prekybos centrus, skuba ieškoti dovanų, o per skubėjimą neretai elgiasi neatidžiai. Dėl to kyla dažniausiai nedidelės avarijos, kurios laikinai blokuoja pravažiavimą bent viena eismo juosta.

Ne išimtis ir trečiadienio vakaras. Vilniuje vėl pasipylė avarijos, kurios prisideda prie spūsčių formavimosi. Interneto vartotojai nuolat dalijasi nuotraukomis „Facebook“ grupėse iš Vilniaus gatvių. Internautai praneša, kad avarijos kilusios Savanorių prospekte (netoli „Vingio“), Kalvarijų gatvėje (netoli Žaliojo tilto), taip pat T. Narbuto gatvės įkalnėje. „Facebook“ vartotojai tikina, kad šiose vietose driekiasi spūstys.

Išmaniosios programėlės pateikia informaciją, kad šiuo metu didžiausios spūstys V. Kudirkos gatvėje (greta Tauro kalno), užsikimšusios visos gatvės palei Neries upę (Upės, Žvejų, A. Goštauto gatvės). Ne ką geresnė situacija Šeimyniškių, Žirmūnų, Tuskulėnų gatvėse – čia transporto priemonės juda vidutiniu 4 km/val. greičiu.

Sudėtinga situacija ir vietose, kur išsidėstę didieji prekybos centrai. Eismas vos juda Ozo, Kareivių, Lakūnų gatvėse.

Kiek mažiau užkimšta Ukmergės gatvė, taip pat judri Tūkstantmečio gatvė į Lazdynų rajono pusę.

Dieną per avariją Geležinio Vilko metu į įvykio vietą teko skubėti ir medikams. Pranešama, kad po dviejų automobilių susidūrimo nukentėjo mažiausiai vienas žmogus. Gatvėje kaip mat pradėjo formuotis spūstis.

Vairuotojai raginami vengti staigių manevrų, rinktis saugų greitį ir gerbti vieniems kitus. Taip pat neblokuoti sankryžų ir nekirsti sankryžų degant draudžiamam šviesoforo signalui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.