Eismas

2019.12.15 13:56

Kanadiečių koziris transporto rinkoje – elektrinis motociklas, su kuriuo sunku patekti į avariją

LRT.lt2019.12.15 13:56

Motociklai yra labai jaudinančios transporto priemonės, tačiau nesaugios. Nuo automobilio juk sunkiau nukristi nei nuo motociklo. Tačiau akmenį į motociklų saugumo daržą įmetė Kanados gamintojas „Damon“. Ir tas akmuo labai didelis, galintis kaip reikiant supurtyti motociklų rinką.

2020-ųjų Las Vegase debiutuosiančiame elektriniame „Hypersport Pro“ motocikle sumontuotos naujausios technologijos sumažina pavojų važiuojant neatimant įspūdžių, rašo „Top Gear“.

„Pasak šaltinių, motociklai 27 kartus dažniau patiria rimtas avarijas nei automobiliai. Esame, turbūt, labiausiai atsidavę technologijoms, kurios padėtų sumažinti avarijų riziką“, – teigė gamintojai.

„Hypersport Pro“ yra aprūpintas „CoPilot“ technologija. Tai nėra autonominis motociklas, kuris jus nuveš ten kur norite, o jums teliks sėdėti ir kedenti vėjo taršomus plaukus. Ne, motociklas prifarširuotas jutiklių ir kamerų, kurios skanuoja kas vyksta aplinkui ir padeda įvertinti riziką. Tokios technologijos diegiamos naujuose automobiliuose su aktyviomis saugos technologijomis.

Motociklo priekyje sumontuota susidūrimo įvertinimo sistema, kuri perduoda virpesius į vairo rankenas, jei kažkas išbėgo į gatvę, kol vairuotojas pasisukęs tikrina vadinamąsias akląsias zonas. Tai kas vyksta už vairuotojo arba šalia jo, taip pat perduodama į ekranus. Gamintojas tai vadina 360 laipsnių eismo stebėjimo sistema.

Nepaisant gana nuobodžiai skambančių saugumo sistemų, kurios motociklą saugumo ruožtu sutapatina su automobiliu, šiame elektriniame „Damon“ motocikle yra smagių naujovių. Vieno mygtuko paspaudimu, rankena, sėdynė ir ekranas virsta sportinio, velniškai greito motociklo pasididžiavimu. Vos vienu paspaudimu „turistinis“ pasivažinėjimas virsta nutrūktgalvišku nuotykiu.

Gamintojai kol kas neatskleidžia, koks variklis suks „Hypersport Pro“ galinį ratą, tačiau jis turėtų būti toks pats modernus ir nutrūktgalviškas, kaip ir pats motociklas. Tik tokiu atveju „Damon“ galės diktuoti motociklų madas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt