Naujienų srautas

Eismas2019.12.14 22:46

Garsus britų žurnalas išrinko metų šeimos automobilį, kuriuo kelionė į parduotuvę taps nepamirštama

LRT.lt 2019.12.14 22:46

Bene garsiausias britų žurnalas ir televizijos laida „Top Gear“ (liet. „Aukščiausia pavara“), išsirinko geriausią 2019 metų šeimos automobilį. Kaip ir buvo galima tikėtis, tai ne talpus, mažai kuo išsiskiriantis iš kitų automobilių vienatūris. Garsūs automobilių žinovai laurus atidavė riaumojančiam „Audi“ universalui.

Naujuoju RS6 modeliu galima ne tik vaikus į mokyklą nuvežti, bet ir uždaroje aikštelėje kaip reikiant pasismaginti. Jei daug kas manė, kad „twin-turbo“ variklis šiam automobiliui netiks ir „Audi“ bus vaikiška ir aikštinga – smarkiai klysta, rašo „Top Gear“.

Naujutėlaityje automobilyje sumontuotas 560 arklio galių V8 variklis. 4 litrų motoras išvysto maksimalų 250 kilometrų per valandą greitį, o pasiekti 100 kilometrų per valandą greitį šeimyniniam universalui tereikia mažiau nei 4 sekundžių.

Išgirdus tokius skaičius į galvą iš karto šmėstelį žemas dvivietis vadinamasis „roadster“ tipo automobilis, bet tikrai ne šeimos automobilis. Tačiau „Audi“ įrodė, kad galią galima apjungti su komfortu ir automobilį paversti tinkamą kasdieniams pasivažinėjimams, o esant norui – išlaisvinti visus po variklio dangčiu snaudžiančius arklius.

Visais ratais varomas automobilis pagal emisiją gali lygiuotis į amerikietiškus automobilius, nes dujų į aplinka išmeta apie 229 gramus vienam kilometrui. Jei toks automobilis būtų registruojamas Lietuvoje pirmą kartą, nuo 2020-ųjų priėmus taršių automobilių mokestį už šį sportišką universalą tektų papildomai susimokėti apie 400 eurų.

RS6 salone puikuojasi 5 sėdynės, todėl be vairuotojo, patogiai automobilyje sutilps ir šeima. Bagažinės talpa 565 litrai, todėl pasiemus vaikus iš mokyklos dar bus galima užsukti į parduotuvę ir apsipirkti visam mėnesiui.

Tiesa, šis sportinis, keturiais ratais varomas šeimyninis universalas nėra pats pigiausias. Už RS6 teks pakloti apie 90 tūkst. eurų. Todėl jei norite padaryti įspūdį vaikams, už 2 tūkst. mažiau galite įsigyti 1988-aisias pagamintą „Betmeno“ automobilį (aukciono metu automobilis buvo parduotas už 88 tūkst. eurų.). Tačiau jei norite universalsalaus ir sportiško automobilio „Audi“ tikrai nenuliūdins.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi