Naujienų srautas

Eismas2019.12.10 21:33

Tai, kad nėra sniego, nereiškia, jog nėra žiemos: kelininkai įspėja apie šią naktį laukiančius pavojus

LRT.lt 2019.12.10 21:33

Lietuvos automobilių kelių direkcija antradienio vakarą praneša, kad Lietuvoje valstybinės reikšmės kelių dangos daugiausia drėgnos, vietomis yra šlapių kelių ruožų.

Šiaulių, Telšių ir Tauragės apskrityse silpnas lietus, vietomis pereinantis į šlapdribą, silpną snygį. Utenos apskrityje dulksna, kitur be žymesnių kritulių. Oro temperatūra nuo 1 iki 5 laipsnių šilumos.

Tiesa, kelininkai perspėja, jog naktį temperatūra gali kristi žemiau 0 laipsnių padalos, o tai iš karto apsunkins vairavimo sąlygas.

„Neapsirikite! Toks iš pažiūros visai nežiemiškas oras gali sukurti eismui pavojingas sąlygas.
Prognozės sako, kad ir šiąnakt temperatūra kris žemiau nulinės padalos, ir tose Vilniaus vietose, kur gatvės drėgnos – ypač miškingose vietose, ties upėmis ir ežerais – gali formuotis plikledis. Būkite atidūs!“, – skelbia sostinės kelius prižiūrinti įmonė „Grinda“.

Anot įmonės kiek po 21 valandos vakaro į Vilnių prižiūrinčią techniką kraunama druska ir smėlis.

Maždaug vidurnaktį prevenciškai bus barstomos gatvės, pradėta nuo tų, kuriomis driekiasi viešojo transporto maršrutai.

„Vėliau palaipsniui pereisime prie kitų miesto gatvių. Galiausiai prie įkalnių, kur gali formuotis sudėtingesnės eismo sąlygos, pasiųsime budinčius barstytuvus“, – apie planuojamus naktinius darbus skelbia „Grinda“.

Įmonės teigimu, vairuotojai turėtų išlikti itin budrūs – laiku pastebėti besikeičiančią gatvių dangos temperatūrą ir operatyviai reaguoti į pokyčius.

„Mieste dirbantys ekipažai reguliariai matuoja gatvių dangos temperatūrą mobiliaisiais įrenginiais, o darbą paspartina prie Mileišiškių, Rokantiškių, S. Batoro, Olandų, T. Narbuto, V. Kudirkos, Ukmergės, Gariūnų, Pergalės, Ozo, Žaliųjų ežerų ir Popieriaus gatvių bei Savanorių pr. įkalnių budintys sunkvežimiai. Tai sutaupo apie 40 min., kurių reikėtų papildyti druskų atsargas ir nuvykti į paskirties vietas“, – teigiama „Grindos“ žinutėje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi