Eismas

2019.12.11 10:34

„Teslos“ autopilotas po padidinamuoju stiklu – į šunį užsižiūrėjęs vairuotojas sukėlė avariją

LRT.lt2019.12.11 10:34

Ne tik elektriniu varikliu, bet ir pažangiausiomis saugumo technologijomis besigirianti „Tesla“ vėl atsidūrė dėmesio centre. Ne, bendrovės įkūrėjas Elonas Muskas nepristatė naujo, išvaizda dar labiau stulbinančio nei „Cybertruck“, automobilio. Šįkart „Tesla“ pateko į kuriozinę avariją, kurios neturėjo būti.

JAV Konektikute 36 tūst. dolerių vertės „Tesla“ didele jėga trenkėsi į policijos automobilį. Vairuotojas nustatė automobilyje „autopiloto“ rėžimą, o pats nusigręžė į automobilio galinę sėdynę. Vyras teigė, kad norėjo įsitikinti, ar pasiemė ant galinės sėdynės šunį, rašo BBC.

Po smūgio automobiliai kelionės tęsti negalėjo. Policija džiaugiasi, kad per avariją niekas nenukentėjo, tik buvo stipriai apgadintos transporto priemonės. Tiesa, vairuotojui buvo pareikšti kaltinimai dėl neatsakingo vairavimo ir pavojaus sukėlimo.

„Nepaisant to, kad jūsų transporto priemonės turi vairavimą palengvinančių priemonių, valdydami transporto priemonę visada privalote buti atidūs“, - po avarijos įspėjo policininkai,

Tai en pirmas kartas, kada „Tesla“ važiuodama „autopiloto“ rėžimu patenka į avariją. Visame pasaulyje per tokias avarijas žuvo mažiausiai 5 žmonės.

„Tesla“ sureagavo į incidentą ir teigė nerekomenduojanti vairuotojams atitraukti rankas nuo vairo net tuo metu, kai įjungtas „autopilotas“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt