Eismas

2019.12.09 14:10

Viena pirmųjų tokių sankryžų Vilniuje – norint saugiai įveikti, vairuotojams teks prisiminti KET

Paulius Vaitekėnas, LRT.lt2019.12.09 14:10

Nuo lapkričio 1-osios įsigalioję kelių eismo taisyklių (KET) pakeitimai jau matomi sostinės sankryžose. Iki 2020-ųjų sausio 1 dienos neturi likti ne tik žalių rodyklių, leidžiančių vairuotojams pasukti į dešinę net jei dega raudonas šviesoforo signalas, bet keičiami ir šviesoforai, kuriuose buvo matyti rodyklių fragmentai.

Prieš kiek daugiau nei mėnesį įsigalioję KET pakeitimai ne vienam vairuotojui tapo mįsle. Pakeitus KET 75 punktą, kuris reiškė, kad vairuotojas negali pasukti atitinkama kryptimi, kol neužsidegė vadinamoji žalia rodyklė (sekcija). Dabar vairuotojai nebeturės stovėti prie šviesoforo ir laukti, kol užsidegs žalia rodyklė (sekcija), leidžianti atlikti posūkį.

Sankryžose sumontuoti nauji šviesoforai, kuriuose pagrindinis žalias signalas yra be rodyklių, todėl, jam užsidegus, vairuotojas galės judėti visomis kryptimis (tiesiai, sukti į kairę ir į dešinę pusę) prieš tai praleidęs pėsčiuosius ir kitas transporto priemones, atvažiuojančias priešpriešiais.

Užsidegus žaliam signalui tokiame šviesofore, tam, kad būtų atliekamas veiksmas, nereikės laukti, kol užsidegs žalia rodyklė. Tokiose sankryžose vairuotojai turi vadovautis KET 158 punktu, kuriame rašoma:

Sukdamas sankryžoje į kairę arba į dešinę, vairuotojas privalo duoti kelią eismo dalyviams (dviračių vairuotojams ir kitiems), kertantiems važiuojamosios dalies, į kurią jis suka, eismo juostas. Sukdamas į kelią su viena eismo juosta kiekviena kryptimi, vairuotojas privalo duoti kelią eismo dalyviams (dviračių vairuotojams ir kitiems), kertantiems bet kurią važiuojamosios dalies, į kurią jis suka, eismo juostą.

Viena pirmųjų sankryžų, kurioje sumontuoti nauji šviesoforai, yra Ateities–Baltupio gatvių sankryža.

Iki sausio 1-osios sankryžų su tokiais šviesoforais bus daugiau, todėl vairuotojai raginami atkreipti dėmesį į ženklinimą ir prisiminti KET.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt