Eismas

2019.12.05 17:30

Lietuvoje geležinkelių konkurso nelaimėjusi Ispanijos bendrovė teikia pretenziją

BNS2019.12.05 17:30

„Lietuvos geležinkelių“ skelbto daugiau nei 300 mln. eurų vertės elektrifikavimo konkurso nelaimėjusi Ispanijos inžinerijos bendrovė „Cobra Instalaciones y Servicios“ nepatenkinta jo rezultatais. Ispanai teigia, kad jų pasiūlymas buvo įvertintas netinkamai.

Antroje vietoje likusi bendrovė, pasiūliusi darbus atlikti 40 mln. eurų pigau nei laimėtoja – už 323 mln. eurų, ketvirtadienį pranešė pateikusi pretenziją „Lietuvos geležinkeliams“ dėl netinkamo pasiūlymo įvertinimo.

„Esame pasirengę savo poziciją paaiškinti ir pagrįsti ne tik jiems, bet ir visuomenei. Kita vertus, šiuo metu sprendimus dėl techninių klausimų turėtų priimti tie, kuriems ir priklauso tai padaryti, be jokių išankstinių nusistatymų“, – teigia bendrovė.

Įmonė pabrėžė galinti įgyvendinti Lietuvos projektą, nes yra tokius pat projektus ji įgyvendino Indijoje, Kinijoje, Izraelyje bei kitose pasaulio šalyse, dalyvavo vystant didžiausią Europos greitojo geležinkelio tinklą Ispanijoje.

Dvejus metus trukusio ruožo nuo Kaišiadorių iki Klaipėdos bei Vilniaus mazgo elektrifikavimo projektavimo ir rangovo konkurso laimėtoju praėjusį mėnesį paskelbtas Ispanijos „Elecnor“ ir „Instalaciones Inabensa“ konsorciumas, pasiūlęs 363 mln. eurų kainą.

Jis turėtų suprojektuoti bei elektrifikuoti Vilniaus mazgą, ruožą nuo Kaišiadorių iki Radviliškio ir nuo Radviliškio iki Klaipėdos.

BNS žiniomis, elektrifikavimo konkurse dar dalyvavo Prancūzijos „Alstom“, tiltų ir kelių statybos įmonė „Kauno tiltai“ kartu su didžiausia akcininke Lenkijos „Trakcja“ (BNS žiniomis, jos galutinio pasiūlymo nepateikė), Lietuvos bendrovės „ATEF-Euroope“ atstovaujamas konsorciumas.

Tuo metu konkurse dalyvavusi Prancūzijos grupė „Eurovia“ ir jos antrinė įmonė „Eurovia Lietuva“ liepos pabaigoje pranešė iš jo pasitraukianti, o balandį iš konkurso dėl netinkamos kvalifikacijos buvo pašalinta Lietuvos inžinerinių sprendimų bendrovė „Telekonta“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt