Eismas

2019.12.05 15:09

Po valstybinės reikšmės kelių audito rangovai neskuba tvarkyti nekokybišką asfaltą

BNS2019.12.05 15:09

Pernai atlikus valstybinės reikšmės kelių auditą, rangovai vilkina defektų tvarkymą, todėl dalis jų bus ištaisyta tik kitąmet, skelbia Lietuvos automobilių kelių direkcija. Pasak jos, dalį darbų teks pirkti iš naujo, o direkcija dėl to ketina bylinėtis. 

Kelių direkcijos teigimu, rangovai sutinka bendradarbiauti tik tuose ruožuose, kur ištaisyti defektus kainuoja pigiau ar reikia mažiau kitų išteklių.

Dėl ilgesnių ruožų, pavyzdžiui, kur prašoma pakloti naują asfaltą, ginčijamasi ir vilkinamas laikas. Preliminariais skaičiavimais, juose reikėtų pakloti apie 20 tūkst. tonų asfalto.

„Nors už patirtas išlaidas sąskaitos bus pateiktos rangovui, tačiau audito metu aptiktų defektų šalinimui bus sugaišta žymiai daugiau laiko. Kelių direkcija visas paslaugas turi įsigyti taikydama viešuosius pirkimus, todėl procesas užtrunka ilgiau nei jo prireiktų rangovui pripažinus savo klaidas ir sutikus ištaisyti defektus“, – pranešime sakė direkcijos vadovas Vitalijus Andrejevas.

Pernai kelių kokybės audito metu ištirti 33 keliai ir nustatyta, kad beveik 90 proc. jų neatitiko kokybės reikalavimų. 18-koje kelių buvo nustatyta esminių pažeidimų, dėl kurių objektai iš viso neturėjo būti priimti.

Audito metu tikrinami keliai, statyti bei rekonstruoti 2008-2017 metais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt