Naujienų srautas

Eismas2019.12.15 20:36

Išskirtiniam BMW elektromobiliui variklio garsą sukūrė garsus kino filmų kompozitorius

LRT.lt 2019.12.15 20:36

Elektriniai varikliai jau nieko nebestebina, todėl gamintojai neriasi iš kailio siekdami pakerėti vairuotojus. Viena iš labiausiai nuviliančių elektromonilių savybių – jų skleidžiamas garsas. Ir su tuo sutiks beveik kiekvienas, o jei nesutiks, tuomet tikėtina, kad jis nėra vairavęs elektromobilio, ar bent jau buvęs prie jo.

21-ajame amžiuje, panašu, nėra nieko neįmanomo. Daugiau dramos automobilio varikliui galima sukurti tiesiog kompiuterio ir klavišų pagalba. Taip, tikra tiesa, varikliui galima sukurti „muziką“, kuria jis džiugins aplinkinius, rašo topgear.com

Kad tai tikrai jaudintų, reikia sukurti naują sportinį elektrinį superautomobilį ir paprašyti vieno žymiausių kino filmų garso takelių kompozitorių Hanso Zimmerio pagalbos. Rezultatas – įtempto siužeto veiksmo filmą primenantis variklio ūžesys, kokio neturi joks kitas variklis. Variklio garso galite paklausyti čia:

Tokiais garsais stebina naujausias BMW kūrinys „Vision M Next“. Tai konceptinis BMW elektrinis modelis, po variklio gaubtu talpinantis 600 arklių galią. Gamintojas tikina, kad šis skaičius nėra galutinis ir arklių banda po kapotu gali padidėti.

Manoma, kad didžiausias automobilio greitis sieks 300 kilometrų per valandą, o pasiekti 100 kilometrų per valandą greitį prireiks mažiau laiko nei ištarti pilną automobilio pavadinimą. Greitis bus pasiektas per tris sekundes.

„Didėjant elektromobilių pasiūlai, vairuotojui atsiranda atotrūkis nuo vairavimo malonumo, kai jis nebegirdi variklio riaumojimo“, – sprendimą prašyti kompozitoriaus pagalbos kuriant automobiliui variklio garsą aiškino BMW atstovai.

„Tokiu būdu galime iš naujo įkrauti savo klientų emocijas ir iš naujo leisti patirti vairavimo malonumą“, – džiaugėsi gamintojai.

Nors automobilis ir antrodo nemažas, jis nėra sunkiasvoris – sveria apie 1600 kilogramų ir yra pasiruošęs veikti. Tiesa, visi šie skaičiai tik teoriniai, viską parodys bandymai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi