Naujienų srautas

Eismas2019.12.07 12:28

Didesnį saugumą žadantys gamintojai pristatė ateities oro pagalves, naujovės – nuo 2020-ųjų

LRT.lt 2019.12.07 12:28

Išradingi automobilių saugumo specialistai toliau ieško veiksmingiausių būdų apsaugoti keleivius avarijos metu. Nors nuo oro pagalvių patentavimo praėjo beveik 70 metų, kol žmonės patiria sunkių sužalojimų avarijose, specialistai dirba tobulindami technologiją.

Prieš maždaug 70 metų oro pagalves užpatentuotos Jungtinėse Valstijose, o po 20-ies metų jos jau buvo paplitusios visame pasaulyje. Per visą šį laiką oro pagalvių sistema tobulėjo ir panašu, kad dar nepasiekė visiško tobulumo, rašo carmagazine.co.uk.

„Honda“ sukūrė unikalaus dizaino priekinę oro pagalvę, kuri turėtų apsaugoti vairuotoją nuo sužalojimų įvairių tipų avarijose, o ypač automobiliams susidūrus kampu.

„Mercedes“ sukūrė užpakalinę oro pagalvę, skirtą apsaugoti keleivius vaikus. Oro pagalvė sukurta specialiai autonominiams automobiliams, kaip gamintojas teigia, netolimai saugumo ateičiai.

Išskirtinę oro pagalvę pristatė ir gamintojas ZF. Jei mums įprasta, kad oro pagalvė eismo įvykio metu iššauna automobilio salone, tai ZF sukūrė priešingą variantą – oro pagalvė iššauna iššorėje. Taip gamintojas stengiasi sukurti sistemą, padėsiančią sušvelninti smūgį avarijos metu.

„Mercedes“ ir ZF oro pagalvės dar nėra paruoštos gamybai ir bent jau artimiausiais metais tokių įrengimų nepamatysime naujausiuose automobiliuose, tačiau „Hondos“ saugumo sistema jau netrukus išvys dienos šviesą. Šios oro pagalvės naujose „Hondose“ bus montuojamos jau nuo 2020-ųjų.

Vietoje visiems žinomos pripučiamos kameros, šią oro pagalvę sudaro trys pripučiamos zonos ir per vidurį esantis audinio sluoksnis. Oro pagalvė labiau primena ne pagalvę, kaip iki šiol, bet beisbolo pirštinę, kuri „sugautų“ ant priekinės sėdynės sėdintį žmogų avarijos metu. Esą tokia oro pagalvė dar labiau padėtų apsaugoti galvą nelaimės atveju.

„Mercedes“ oro pagalvių koncepcija kiek kitokia. Vairuotojo oro pagalvė montuojama ne vaire, o šalia jo, todėl esą tokiu būdu galima integruoti didesnę oro pagalvę.

Galinėje automobilio dalyje saugumą užtikrins ne įprastai atrodančios, bet vamzdžius primenančios oro pagalvės, kurios galės prisitaikyti prie keleivių formų ir pozų. Oro pagalvės panašios į žarnas, naudojamas oro palapinėse. Priekinio smūgio metu oro pagalvė 30 proc. sumažins apkrovas, tenkančias keleivio galvai ir kaklui.

Nors patys „Mercedes“ atstovai tvirtina, kad jų oro pagalvių koncepcija yra viena moderniausių, kada tokios pagalvės bus montuojamos automobiliuose, nepranešama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi